Kaune bus pristatytas savivaldybių kultūros indeksas – Kas vyksta Kaune

Kaune bus pristatytas savivaldybių kultūros indeksas

BNS 2023/04/27 08:27
Asociatyvi / Kiemų šventė Laisvės alėjoje / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį Kaune Lietuvos kultūros taryba pristatys neseniai sudarytą savivaldybių kultūros indeksą.

Taip pat bus aptariamos stipriosios ir silpnosios kultūros sritys skirtingose savivaldybėse, vyks diskusija su skirtingų savivaldybių merais ir atstovais, ką reikėtų tobulinti siekiant visapusiškos, integralios kultūros srities plėtotės, pranešė organizatoriai.

Tyrimas atskleidė, kad geriausia kultūros situacija – Neringoje, ji surinko 57 balus. Toliau rikiuojasi Vilniaus miestas ir Zarasų rajonas. Reitingo apačioje – Kazlų Rūda, Alytus ir Visaginas.

Maksimalus galimas įvertinimas buvo 100 balų.

Sudarant savivaldybių kultūros indeksą vertintas 41 skirtingas rodiklis, pranešė Kultūros taryba.

„Savivaldybių kultūros indeksas įvertina kultūros situaciją iš skirtingų perspektyvų: vertinama kuriama kultūros pasiūla ar potencialas kultūros pasiūlai: kiek yra kultūros organizacijų, kiek yra profesionalaus meno kūrėjų, kiek yra mėgėjų meno kolektyvų. Taip pat vertinamas kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius ir jo pasiekiami rezultatai, kaip apyvarta, sukuriama pridėtinė vertė. Dar viena svarbi dedamoji – tai finansavimas kultūrai“, – Kultūros tarybos pranešime sakė kultūros politikos tyrėja ir Vilniaus universiteto mokslininkė Kristina Mažeikaitė.

Taip pat vertintas gyventojų noras įsitraukti į kultūrą bei turimas socialinis kapitalas.

K. Mažeikaitė pabrėžė, kad sudarant indeksą atsižvelgta ir į pokytį savivaldybėje, pavyzdžiui, ar finansavimas kultūrai augo per pastaruosius metus, ar tai buvo vienalaikė investicija be jokio tęstinumo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA