Perspėja vairuotojus: Lietuvos policija visoje šalyje griežtins greičio kontrolę | Kas vyksta Kaune

Perspėja vairuotojus: Lietuvos policija visoje šalyje griežtins greičio kontrolę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos policija, atsižvelgdama į tai, kad keliuose daugėja žūčių ir sužeistųjų, šalies stiprina greičio kontrolę. Numatoma surengti įvairias prevencines priemones, bus pasitelkiami kolegos iš Estijos ir Latvijos. Penktadienį prasidės „Greičio maratonas“.

„Greičio maratonas“ truks visą parą

Kaip rašoma Lietuvos kelių policijos tarnybos pranešime žiniasklaidai, nuo š. m. balandžio 17 dienos vykdoma Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuojama prevencinė priemonė „Transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė“ (angl. Operation Speed). Šalies keliuose daug dėmesio skiriama greičio kontrolei, dirba didesnės policijos pareigūnų pajėgos. Fiksuojami ir baudžiami leistiną greitį viršijantys ir pavojų eismo saugumui keliantys vairuotojai.

Balandžio 21-ąją šalyje visą parą – 24 valandas truks sustiprinta specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Operation Speed Marathon). Ši priemonė tuo pačiu metu bus vykdoma ir visose Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) šalyse narėse, tačiau Lietuvos policija ruošiasi visoje šalyje pasitelkti daugiau policijos pajėgų nei įprastai.

Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Kelių policijos skyriai ir Lietuvos kelių policijos tarnyba sutelks pareigūnus (ekipažus) Vilniaus mieste ir apskrityje, o balandžio 22 d. − „Via Baltica“ kelyje.

„Raginame visus vairuotojus prisiminti pastarųjų dienų skaudžiausias eismo įvykių pasekmes ir susimąstyti, kad greičio viršijimas nėra joks Jūsų meistriškumo ar pranašumo įrodymas… Nepasirinktas saugus greitis ir prarasta transporto priemonės kontrolė visada turi nepataisomas skaudžias pasekmes. Taigi, turime susitelkti, kad šalies keliuose jaustumės saugūs ir išsaugotume savo bei kitų gyvybes“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas, vyriausiasis komisaras Vytautas Grašys.

Apibendrinta prevencinių priemonių Lietuvoje informacija bus pateikta ROADPOL. 2023 metais jau dešimtą kartą visame žemyne bus vykdoma priemonė „Greičio maratonas“. 2022 metais dalyvavo 19 šalių. Per operaciją daugiau nei 14 900 policijos pareigūnų dirbo 10 500 kontrolės punktuose ir patikrino daugiau nei 3 100 000 vairuotojų greitį. Išaiškinta 104 315 pažeidimų. Nubausti 27 963 vairuotojai, pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

Dirbs kartu su Estijos ir Latvijos policija

Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių pareigūnai, siekdami įgyvendinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimus, organizuos bendrą tikslinę prevencinę priemonę tarptautiniame magistraliniame kelyje „Via Baltica“.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai balandžio 22 d. 8.00−18.00 valandomis kontroliuos ir fiksuos transporto priemonių važiavimo greitį Lietuvos magistraliniuose keliuose: A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai ir A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga.

Visame šiame tarptautiniame greitkelyje „Via Baltica“, kuris eina per Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikas, tų šalių policijos pareigūnai, atsakingi už eismo saugumą, taip pat vykdys greičio kontrolę, siekdami užtikrinti kontrolės tęstinumą, eismo saugumą ir užkirsti kelią pažeidėjams.

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai tarptautinę priemonę derins su dar viena priemone. Nuo balandžio 22 d. 16.00 val. iki balandžio 23 d. 4.00 val. visoje Vilniaus apskrityje bus organizuojama policinė priemonė, siekiant nustatyti transporto priemonių vairuotojų blaivumą ir apsvaigimą nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Taip pat bus vykdoma transporto priemonių greičio kontrolė ir fiksuojami lenkimo, įvažiuojant į priešpriešinę eismo juostą, pažeidimai, siekiama nustatyti pavojingo ir chuliganiško vairavimo pažeidėjus.

Lietuvos kelių policijos uždavinys − avaringiausiose vietose ir pavojinguose kelių ruožuose naudojant mobilius ir stacionarius greičio matavimo prietaisus, žymėtas ir nežymėtas transporto bei kitas priemones matuoti važiuojančių transporto priemonių greitį ir išaiškinti pavojingo ir chuliganiško vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose atvejus. Prevencinių priemonių tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys.

Taisyklių nepaisoma − daroma šimtai tūkstančių pažeidimų…

Leistino važiavimo greičio viršijimas turi didžiausią neigiamą poveikį visų saugumui ir yra pagrindinė avaringumo Lietuvos keliuose priežastis. Per pastaruosius metus viršytas ar nepasirinktas saugus važiavimo greitis yra viena dažniausių skaudžiausiai pasibaigusių avarijų, kai žūsta arba sužeidžiami žmonės, priežasčių.

Tai dažniausiai daromas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. 2022 metais išaiškinta 664 358 tūkst. greičio viršijimo pažeidimai (apie 45 proc. visų užfiksuotų Kelių eismo taisyklių pažeidimų). 2021 metais tokie pažeidimai sudarė 52 proc. visų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Iš viso surašyta 576 857 tūkst. administracinių nusižengimų protokolų už greičio viršijimo pažeidimus. 2023 m. sausio 1 d.− balandžio 19 d. šalyje jau išaiškinti 138 277 tūkst. leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA