D. Matijošaitis: verslo už dyką Rusijoje neatiduosim – Kas vyksta Kaune

D. Matijošaitis: verslo už dyką Rusijoje neatiduosim

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė, „Kas vyksta Kaune“ 2023/04/18 11:31
Kauno tarybos narių ir mero priesaika

„Vičiūnų grupės“ verslo Rusijoje pardavimo reikalai yra įstrigę biurokratiniuose koridoriuose, tačiau atiduoti jį dykai būtų nusikaltimas, sako „Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis.

„Kai procesas bus pabaigtas, mes jį išdetalizuosime. Mūsų kompanija ir didelė komanda žmonių yra jau labai seniai padariusi viską, kas yra mūsų galiose. Toliau proceso mes neįtakojame. Išgirskite jūs vieną kartą. Mes verslo už dyką Rusijoje rusams neatiduosim“, – žurnalistams sakė vieno grupės savininkų, Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sūnus.

Pernai balandį grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis žadėjo šį verslą galutinai nutraukti per tris-keturis mėnesius, rugpjūčio pabaigoje grupė pranešė radusi penkis potencialius pirkėjus, tačiau tvirtino negalinti prognozuoti, kiek užtruks fabriko pardavimas.

Dabar verslininkai sako dar pernai rudenį iš savo pusės padarę viską, ką galėjo, o dabar laukiantys sprendimų Rusijoje.

„Mes esame rudenį jau viską sutarę, kas yra mūsų galioje, toliau yra viskas ilguose biurokratiniuose koridoriuose pasiklydę, – kalbėjo D. Matijošaitis. – Viskas gerai yra su tomis įmonėmis. Jos yra sveikos, gyvuojančios ir gyvuojančias ir sveikai dirbančias įmones uždaryti yra nusikaltimas bet kokioje pasaulio valstybėje ir (…) atidavinėti už dyką yra dar didesnis nusikaltimas. Tai nei vieno, nei kito mes neplanuojame daryti.“

Verslininkas žadėjo, jog daugiau komentarų ir informacijos apie tai, koks sudėtingas šis procesas, galės pateikti jam pasibaigus.

„Šiai dienai mes per daug turime norinčių pakenkti, prikaišioti mums pagalius į ratus, todėl mes ir nekomentuojame. Proceso eiga ir kryptis nėra pasikeitusi nuo pat praeitų metų pavasario“, – sakė jis.

„Ten yra daug instancijų, daug komisijų. Net ir Lietuvoje, jeigu pasigilintumėte į verslo pirkimo procesą, yra daug leidimų, kuriuos reikia gauti. Nėra taip, kad du verslai susitinka ir susitaria. Ten tų procesų yra dar daug daugiau ir mes jų neturime galių pakeisti. Juo labiau, visų tų leidimų, prašymų ir viso kito – juos turi gauti pirkėjas, ne mes kaip pardavėjas“, – kalbėjo D. Matijošaitis.

Š. Matijošaitis, pabrėžęs negalintis komentuoti situacijos, teigė, jog rezultatų tikisi „artimiausiu metu“, tačiau teigė negalintis pasakyti, kada tai įvyks.

„Jeigu būtų galima pasakyti tiksliai datas, mes pasakytume. Šiai dienai sunku pasakyti“, – kalbėjo „Vičiūnų grupės“ vadovas.

Tuo metu Kauno meras žurnalistams pripažino, kad pasitraukimas iš Rusijos einasi sunkiai: „Sunkiai sekasi, labai sunkiai sekasi. Dokumentai priduoti ir kasdien laukiame gero atsakymo. Ne jums gero, ir mums jau atsibodo Rusija ir visa kita. Jeigu parduosime, tikrai mokėsime (į Rusijos biudžetą), o ką darysi.“

Taip sakė V. Matijošaitis paklaustas, ar ketina sumokėti iš Rusijos pasitraukiančios įmonėms nustatytą 10 proc. vertės mokestį.

Kauno meras V. Matijošaitis pirmadienį BNS sakė, jog procesas juda, tačiau norėtųsi, kad tai vyktų greičiau. Vasario pabaigoje jis teigė, kad procesas dėl „Vičiūnų grupės“ pasitraukimo iš Rusijos yra „finišo tiesiojoje“, ir vylėsi pakomentuoti jį kovo viduryje „ir pilniau, ir su šypsena“.

Jis teigė, kad sprendimas Rusijoje turėjo būti priimtas balandžio 7-ąją, tačiau „kol kas tylu“.

BNS žiniomis, radus potencialų pirkėją, Rusijos vyriausybinė užsienio investicijas kontroliuojanti komisija klausimą dėl leidimo sandoriui turėjo svarstyti balandžio 7 dieną, tačiau, kaip rodo jos interneto svetainė, posėdis kol kas neįvyko. Komisijos sprendimai yra neviešinami, tačiau apie posėdžius skelbiama.

„Vičiūnų grupės“ verslo pardavimo reikalus Matijošaičiai žiniasklaidai komentavo inauguraciniame Kauno savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame patvirtinta mero komanda, valdančioji ir opozicinės tarybos frakcijos ateinantiems ketveriems metams. Daugiau apie posėdį skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA