„Volfas Engelman“ 170-asis jubiliejus: bravoro įkūrėjų palikimas įkvepia ir šiandien – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

„Volfas Engelman“ 170-asis jubiliejus: bravoro įkūrėjų palikimas įkvepia ir šiandien

Kryptingas darbas, rūpinimasis darbuotojais, visuomene ir aplinka, dėmesys bei parama kultūrai ir visos širdies atidavimas tam, ką darai. Šios vertybės, sako „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas, yra pagrindinė bravoro ilgaamžiškumo paslaptis. Jas šiandien įprasmina 170-asis įmonės jubiliejus, bendrovės pasitinkamas su brandžia istorija ir tvirtu požiūriu į ateitį. Todėl vadovas pasakoja, kaip bravoras sulaukė šios sukakties ir dalijasi, ką darykla gimtadienio proga paruošė Kaunui bei visiems miesto svečiams.

Sėkmę užkoduoja ištakos ir dabartis

Pernai pats minėjęs savo darbo „Volfas Engelman“ dešimtmetį, M. Horbačauskas šiandien pasitinka garbingą bravoro veiklos jubiliejų. Todėl bendrovės vadovas šypsosi – ilgametė karjera įmonėje leido stebėti, kaip gėrimų darykla keitėsi, augo ir kuo ji tapo šiuo metu.

„170 metų žmogus negali išgyventi, o toks veiklos jubiliejaus pasiekiamas tik retam verslui. Lietuvoje esame seniausiai nepertraukiamai veikianti pramonės įmonė, rikiuojamės ir greta brandžių pasaulinių prekių ženklų. O per šią ilgametę bravoro istoriją buvo visko: nuožmių išbandymų, karų ir juos lydėjusių gaisrų, valdžių pasikeitimų. Tačiau darykla išliko iki pat šios dienos ir sėkmingai veikia toliau. Bravoro ilgametę veiklą tyrę istorikai stebisi, kad bendrovė, nepaisydama visų ją lydėjusių finansinių bei kitų iššūkių, visada sugebėdavo atsitiesti. Tai – mūsų stiprybė“, – sako M. Horbačauskas.

Šis finansinis verslo atsparumas, priduria jis, nuolat lėmė bravoro augimą ir plėtrą. O tokia bendrovės evoliucija, mano M. Horbačauskas, buvo užkoduota tradicijose ir daryklos įkūrėjų asmenybėse.

„Bravoro įkūrimas siejamas su Rafailu Volfu, jo sūnumi Iseru Beru Volfu, Ferdinandu Engelmanu ir Abeliu Soloveičiku. Tai – iškilios, labai verslios, visuomeniškai, kultūriškai ir politiškai aktyvios asmenybės. Jos formavo Lietuvos pramonę, prekybą, plėtojo verslą nepaisydamos sudėtingų istorinių aplinkybių. Šie žmonės dalyvavo politikoje, taip pat rėmė šalies kultūrą, sportą. Toks svarbus jų indėlis yra ir veiklos kelrodis mums. Todėl tęsiame šias tradicijas, toliau puoselėjame vertybes ir tai galime pavadinti savo sėkmės bei ilgaamžiškumo paslaptimi“, – kalba M. Horbačauskas.

Marius Horbačauskas / Organizatorių nuotr.

Tačiau, anot jo, ne tik minėti veiksniai šiandien formuoja bravoro identitetą ir charakterį. Prie šių sudedamųjų dalių M. Horbačauskas prideda ir tai, be ko alaus darykla nebūtų sulaukusi 170-ojo jubiliejaus.

„Esame atviras ir aktyvus bendruomenės narys. Labai daug dėmesio skiriame Kaunui, jo žmonėms, kultūrai, pilietiškumui, visos šalies gyventojams. Tačiau labiausiai didžiuojuosi mūsų komanda – profesionaliais ir savo darbą mylinčiais darbuotojais. Kai jie atiduoda visą širdį tam, ką daro, užplūsta įkvėpimas nuversti kalnus“, – pabrėžia bravoro vadovas.

Tapo istorijos liudininkais

Paklaustas, kokie didžiausi darbai nuveikti per šiuolaikinį alaus daryklos istorijos tarpsnį, M. Horbačauskas tikina – atskaitos taškų yra ne vienas. Pašnekovo teigimu, didelę paspirtį bravoro veiklai davė įmonės prisijungimas prie ją valdančios Suomijos bendrovės „Olvi“ grupės.

Alaus darykla tuomet kryptingai ėmėsi įgyvendinti prioritetinę tvarumo strategiją. Prieš septynerius metus bendrovė į naują alaus skardinėse pilstymo liniją ir su ja susijusią infrastruktūrą ženkliai investavo. Vėliau panašią sumą skyrė įmonės sandėlių statyboms. Taip pat bravoras optimizavo darbo procesus ir 2015–2021 m. gamyboje naudojamų garų kiekį sumažino 28,6 proc.

„Nuolatos rūpinomės tvarumu, švarios energijos panaudojimu. Todėl turimų krautuvų parką pakeitėme į elektrinį, kryptingai iki šiol investuojame į energijos išteklius taupančią įrangą“, – vardija M. Horbačauskas.

„Volfas Engelman“ 170-asis jubiliejus / Organizatorių nuotr.

Dabar, anot jo, savo 170-ąjį gimtadienį švenčiantis bravoras atidaro jau antrąjį virimo skyrių, į kurį investavo daugiau nei 5 mln. eurų.

„Aludarystės pasaulyje virimo skyrius yra tarsi bravoro širdis. Žvelgiant istoriškai, gamyklose jis statomas tik kartą gyvenime arba kas maždaug pusę šimto metų. Galime sakyti, kad nuo šiol veiksime su dviem širdimis, leisiančiomis padvigubinti mūsų gamybinius pajėgumus. Taigi esame tikro istorinio įvykio iniciatoriai bei liudininkai“, – akcentuoja M. Horbačauskas.

Jubiliejų minės ir ypatingas svečias

Visgi bravoro investicijos visada buvo telkiamos ne tik gamybai plėsti ir optimizuoti. Alaus darykla, anot M. Horbačausko, nuolatos didžiulį dėmesį skiria ir visuomeniškumui. Todėl bendrovė Kaune atgaivina istorinį aludarystės kvartalą, čia taip pat neseniai duris atvėrė firminė parduotuvė, atidaryta tarpukario laikus menančiame vieno verslo įkūrėjų Grigorijaus Volfo statytame pastate.

Siekdama brandžią įmonės istoriją kuo labiau priartinti prie miesto, jo gyventojų ir svečių kultūrinių poreikių, prieš penkerius metus įmonė įkūrė pirmąją bravoro edukacinę erdvę – „Volfas Engelman studiją“.

Marius Horbačauskas / Organizatorių nuotr.

„Tik ją, esančią Kaune, jau išaugome. Tad „Volfas Engelman studija“ šiandien nebesutalpina visų norinčiųjų. Todėl, atidarydami antrąjį virimo skyrių, atveriame ir išskirtinę erdvę kultūriniams miesto poreikiams atliepti. Tai – „Volfas Engelman galerija“, kurioje planuojame organizuoti koncertus, edukacines ir degustacines programas, ekskursijas ar tiesiog šventes. Ši vieta – ilgalaikės mūsų vizijos išsipildymas, nes visada siekiame industrijos bei kultūros jungties“, – pasakoja bravoro vadovas.

„Volfas Engelman galeriją“ ir bravorą supanti atvira erdvė tapo ir bendrovės jubiliejaus minėjimo vieta. Čia per jau tradicija tapusias Aludarių dienas M. Horbačauskas kviečia švęsti įmonės 170-ąjį jubiliejų.

„Mūsų šventės visada garsėja kaip išskirtiniai renginiai, kuriems skiriame visą savo dėmesį bei meilę. Tuo tikrai galės pasigirti artėjanti Aludarių diena, nes šiemet ji bus išties ypatinga. Prieš kelias dienas, balandžio 12-ąją, paminėjome bravoro jubiliejų, pas mus buvo atvykęs Jo Karališkoji Didenybė Prinz Luitpold von Bayern. Su juo sukakties proga pasirašėme bendradarbiavimo sutartį – artimoje ateityje virsime karališką alų“, – pažada M. Horbačauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA