Šiemet balandį centralizuotas šildymas Kaune – truputį pigesnis nei prieš metus | Kas vyksta Kaune

Šiemet balandį centralizuotas šildymas Kaune – truputį pigesnis nei prieš metus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, netikėtai su balandžio pradžia vėl dvelktelėjo šaltukas, daug ką privertęs iš naujo padidinti prieš porą savaičių, saulei drąsiau pašvietus, sumažintą patalpų šildymą. Tad gyventojams (o ypač tiems, kurie iki šiol įsiskolino už savo būstų šildymą ir vis dar negauna valstybės numatytų kompensacijų) tenka viltis, jog „ta nelemta žiema ilgai netruks”.

Kauno miesto savivaldybės įsteigtos AB „Kauno energija” centralizuotai tiekiama šiluma besinaudojantiems klientams reikės už balandį suteiktas paslaugas mokėti pagal įmonės valdybos nustatytas kovo gale kainas. Gerai dar, kad gyventojams nepriskaičiuojamas pridėtinės vertės mokestis (PVM), – tai garantuoja pernai priimtas Lietuvos Respublikos Seimo sprendimas.

„Kas vyksta Kaune” primena, kad mokant už centralizuotai tiekiamus šilumą bei karštą vandenį, gyventojams PVM, nebus skaičiuojamas ir ateinantį (2023 – 2024 m.) šildymo sezoną, kuris taip pat baigsis paskutinę balandžio dieną.

Šiemet, nuo balandžio 1-osios iki mėnesio pabaigos galioja tokia „Kauno energijos” valdybos sprendimu nustatyta galutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina (už gyventojų suvartotą šilumos kiekį) –5,62 ct/kWh. Įmonė, turinti klientų Kauno mieste bei žiedu jį juosiančiame rajone ir Jurbarke, savo pranešime dar nurodo, jog su 9 proc. PVM ji siektų 6,13 ct/kWh.

Pažymėtina, jog 2022-ųjų balandį „Kauno energijos” centralizuotai tiekiamos gyventojams šilumos kaina (už suvartotą šilumos kiekį) be pridėtinės vertės mokesčio buvo 5,96 ct/kWh, o pridėjus PVM, gyventojai turėjo mokėti 6,50 ct/kWh .

AB „Kauno energija” valdyba 2023 m. kovo 23 d. sprendimu savo klientams, gyvenantiems daugiabučiuose, taip pat nustatė ir bendrovės tiekiamo karšto vandens kainas.

Balandį Kauno miesto, Kauno rajono Garliavos miesto, Akademijos miestelio ir Domeikavos kaimo vartotojai už karštą vandenį (daugiabučiuose namuose) „Kauno energijai” turės mokėti po 5,41 Eur/m3. Kauno rajono Ežerėlio miesto bei Raudondvario, Neveronių ir Girionių kaimų vartotojams minėtos įmonės tiekiamas karštas vanduo kainuos po 6,73 Eur/m3, Jurbarko miesto vartotojams – po 7,22 Eur/m3.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA