Paaiškėjo šilumos kaina balandžiui: didmiesčiai yra tarp pigiausiai besišildančių Lietuvos mastu – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo šilumos kaina balandžiui: didmiesčiai yra tarp pigiausiai besišildančių Lietuvos mastu

delfi.lt 2023/03/31 20:55
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Balandį Lietuvoje pinga centralizuotai tiekiama šiluma, o antrąjį pavasario mėnesį gali būti baigtas ir šildymo sezonas, nors oro sąlygos jau yra koregavusius tokius planus šalyje. Didmiesčiai yra tarp pigiausiai besišildančių Lietuvos mastu, tačiau ir tarp jų esamą ryškių skirtumų.

Balandį vidutinė šilumos kaina Lietuvoje sieks 7,17 cento už kilovatvalandę (be PVM) ir, palyginti su kovu, nukris 8,43 proc. Per metus, palyginti su pernai balandžiu, kaina mažėja 10,8 proc.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenys rodo, kad pigiausiai už šilumą Lietuvoje mokės kauniečiai – 5,62 cento už kWh, didžiausia kaina – „Nemenčinės komunalininko‟ vartotojams (13,65 cento).

Tarp didžiųjų miestų daugiausiai šiluma kainuos vilniečiams – 7,56 cento už kWh, pigiau šildymas kainuos Klaipėdoje – 6,91 cento, Panevėžyje – 6,50 cento, Šiauliuose – 5,76 cento už kWh.

Vilniuje šiluma, palyginti su kovu, balandį brangsta 8,46 proc. (buvo 6,97 cento), Klaipėdoje pinga 12,2 proc. (kovą – 7,87 cento), Panevėžyje šilumos kaina krenta net 20,2 proc. (nuo 8,15 cento), Šiauliuose pigimas dar ryškesnis – 24,8 proc. (kovą kainavo 7,66 cento), o Kaune kaina krenta 22,1 proc. (šį mėnesį kainuoja 7,21 cento už kWh). Kainos nurodytos be PVM (beje, tebegalioja nulinio PVM lengvata centriniam šildymui).

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) penktadienį paskelbė, kad vidurdienį baigė naudoti mažasierį mazutą šilumos ir karšto vandens gamybai. Jis sostinėje pradėtas deginti lapkričio pabaigoje kaip alternatyva brangusioms dujoms. Šildymo sezoną bendrovė užbaigs naudodama atpigusias gamtines dujas, biokurą ir nepriklausomų šilumos gamintojų tiekiamą šilumą.

VŠT teigimu, įprastai sostinėje šildymo sezonas užbaigiamas balandžio pabaigoje. Pavyzdžiui, praėjęs šildymo sezonas baigtas balandžio 25 dieną, 2021 metas šildymas išjungtas tik gegužės 5 dieną, o 2019-2020 metais šildymo sezono pabaiga paskelbta balandžio 24 dieną.

Kauno energija‟ pernai šildymo sezoną baigė balandžio 27 dieną, o 2021 metais dėl užsitęsusių šaltų orų jis truko iki gegužės 7 dienos, pranešė bendrovė.

„Klaipėdos energija‟ skelbė, kad 2022 metais šildymo sezoną baigė gegužės 5 dieną, o užpernai – gegužės 3 dieną.

Gyventojai gali savarankiškai priimti sprendimą baigti šildymo sezoną anksčiau arba jį pratęsti.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA