Prašymai „MG grupės“ byloje: pridėti VSD pažymą, iškviesti V. Baką, priteisti beveik 80 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Prašymai „MG grupės“ byloje: pridėti VSD pažymą, iškviesti V. Baką, priteisti beveik 80 tūkst. eurų

BNS / Ingrida Steniulienė 2023/03/27 15:46
„MG Baltic“ byla / DELFI, J. Kalinsko nuotr.

Prokuroras Justas Laucius koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, politinės korupcijos byloje Apeliacinio teismo prašo pridėti 2018 metų Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą apie šį koncerną. Valstybės kaltintojas Apeliacinio teismo taip pat prašo į posėdį kviesti tuometinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką, Seimo narį Vytautą Baką. Liberalų sąjūdis „MG grupės“ procese prašo jam priteisti 78,5 tūkst. eurų išlaidų.

Seimas po parlamentinio tyrimo prieš keletą metų konstatavo, kad „MG Baltic“ veikla kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Koncernas tyrimą yra pavadinęs politiniu farsu. V. Bakas tuomet vadovavo NSGK.

Šiuos prašymus J. Laucius pateikė per posėdį pirmadienį, teisėjui Albinui Bielskiui pasiteiravus, ar reiktų byloje atlikti dar kokių nors įrodymų tyrimo veiksmus. Per posėdį į prokuroro teismui pateiktus ir teismo užduotus klausimus baigė atsakinėti buvęs koncerno viceprezidentas R. Kurlianskis. Kiti išteisintieji į klausimus atsakė anksčiau.

„Aš manau, kad teismas nepadarys klaidos, du kiškius procese nušauname. Turėtume abejonių nekeliantį dokumentą Seimui, jis turi reikšmės vertinant „MG Baltic“ veiksmus. (..). Mes turėtume maksimaliai išviešintą VSD dokumentą“, – sakė prokuroras.

Išteisintųjų advokatai ragino teismą šį prašymą atmesti.

„Teismas remsis politiniu procesu, bus argumentas gynybai tolimesniuose procesuose“, – sakė „MG grupė“ advokatas Linas Belevičius.

Teismas paskelbė tenkinantis prokuroro J. Lauciaus prašymą iš dalies, tai yra sutiko, kad prie bylos būtų pridėta VSD pažyma apie koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) veiklą, tačiau nesutiko dėl kvietimo byloje liudyti V. Bakui.

Liberalų sąjūdis, kuris buvo išteisintas „MG grupės“ politinės korupcijos byloje pirmos instancijos teisme, Apeliacinio teismo prašo priteisti jam 78,5 tūkst. eurų teisinių išlaidų.

Priteisti šią sumą Lietuvos apeliacinio teismo paprašė Liberalų sąjūdžio atstovas advokatas Raimundas Jurka.

„Prašome priteisti nuo 2017 rugsėjo mėnesio, detalizuotos sąskaitos, kas patvirtina 78 tūkstančių 509 eurų sumą“, – teismui sakė advokatas.

Jis vėliau BNS sakė, kad atstovavimo išlaidos pateiktos nuo 2017 metų, kada partijai kaip juridiniam asmeniui buvo pateikti įtarimai galimos korupcijos byloje.

Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje nagrinėja keturis skundus. Visus kaltinamuosius išteisinusį pirmos instancijos teismo nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius, du skundus pateikė R. Kurlianskio advokatai, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio gynėjas.

Prokuratūra siekia pripažinti, kad R. Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.

Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandį išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.

E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA