Specialus URM pareiškimas dėl Rusijos ketinimų dislokuoti taktinį branduolinį ginklą – Kas vyksta Kaune

Specialus URM pareiškimas dėl Rusijos ketinimų dislokuoti taktinį branduolinį ginklą

Rusijos prezidentui šeštadienį pareiškus, kad Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus, Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) sekmadienio vakarą išplatino oficialų pareiškimą dėl minėtų ketinimų.

„Atidžiai stebime situaciją dėl Rusijos Prezidento pareiškimo dėl Rusijos planų dislokuoti taktinį branduolinį ginklą Baltarusijoje ir vertiname tai kaip dar vieną dviejų neprognozuojamų diktatoriškų režimų bandymą grasinti savo kaimynams ir visam Europos kontinentui.

Tai desperaciniai Putino ir Lukašenkos žingsniai, kuriais siekiama sukelti dar vieną įtampos ir destabilizacijos bangą Europoje. Tokiais veiksmais Baltarusija dar labiau įtraukiama į karą su Ukraina ir priešpriešą su demokratiniu pasauliu.

Vis labiau netenkanti suvereniteto, Rusijos agresiją remianti ir jai padedanti, vis tampriau į Rusijos karinius planus integruojama Baltarusija yra papildomas rizikos veiksnys Baltijos regionui.

Lietuva drauge su euroatlantiniais partneriais tarsis kaip reaguoti į šiuos militaristinius Rusijos ir Baltarusijos režimų planus. Kaip vieną iš reagavimo priemonių, Lietuva ragins priimti naujas sankcijas“, – teigiama URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento sekmadienį, apie 21 val. išplatintame pranešime spaudai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus. Anot jo, šiuo atveju Rusija elgiasi taip pat kaip JAV, savo taktinius branduolinius ginklus laikanti sąjungininkų teritorijoje.

Lietuvos krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, pranešdamas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje Rusijos prezidentas siekia įbauginti Ukrainą remiančias šalis.

„Rusija imasi naujų žingsnių mėgindama sukelti Vakaruose dalies politikų nepasitenkinimą parama Ukrainai arba įbauginti Ukrainą remiančias šalis. Prie tokio žingsnio priskirtinas Putino pareiškimas apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje iki šių metų liepos mėnesio“, – savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį parašė Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministro teigimu, dėl šių Rusijos planų nereikėtų kaip nors išskirtinai reaguoti.

„Blaškytis dėl to, šaukiant „o kas dabar bus“, – neverta. NATO šalies gynyba nuo branduolinio ginklo grėsmės garantuota, nepriklausomai nuo to, ar ta ginkluotė dislokuota į vakarus nuo mūsų sienų (Kaliningrado sr.), ar į rytus (Baltarusijoje), ar šiaurėje (Leningrado sr.)“, – tvirtino ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad ir JAV šį Vladimiro Putino žingsnį vertina nuosaikiai – „jokių savo branduolinio atgrasymo planų nesiruošia keisti“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA