Kruonio miestelyje asmuo neteisėtai iškirto 70 saugotinų medžių - Kas vyksta Kaune

Kruonio miestelyje asmuo neteisėtai iškirto 70 saugotinų medžių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos pareigūnai, gavę pranešimą dėl Kruonio miestelyje Kaišiadorių rajone iškirstų medžių, nustatė, kad savivaldybės teritorijoje buvo neteisėtai iškirsta 70 saugotinų medžių, rašoma Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Per apžiūrą būdraujantis aplinkosaugininkų ekipažas surinko pirminę informaciją, apklausdami vietoje esančius ir darbus vykdančius asmenis ir atliko pirminius nupjautų medžių matavimus.

Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tęsdami tyrimą, atliko pakartotinę vietos apžiūrą ir suskaičiavo 64 nukirstus gluosnius, du klevus, vieną beržą, du juodalksnius ir vieną uosį.

Aplinkosaugininkai vadovaudamiesi įstatymu dėl kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams nustatė, kad visi nukirsti medžiai yra saugotini ir jiems iškirsti nebuvo išduotas savivaldybės leidimas.

Šie kriterijai numato, kad vietinės reikšmės kelio juostoje ir kelio apsaugos zonoje nuo 20 cm ir didesnio skersmens (1,3 m aukščio) ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skirpstai, guobos, bukai, vinkšnos, pušys, eglės, maumedžiai, pocūgės, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, riešutmedžiai, kaštonai, miškinės obelys, miškinės kriaušės yra saugotini medžiai.

Atliekant tyrimą nustatytas atsakingas asmuo. Jam surašytas administracinių nusižengimų protokolas, asmuo turės atlyginti gamtai padarytą žalą – 19 035 eurus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA