Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kauniečiams parengta gausi šventinė programa - Kas vyksta Kaune

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kauniečiams parengta gausi šventinė programa

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Minint 33-iąsias mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo metines, kauniečiams parengta gausi šventinė programa. Mieste plazdės šimtai trispalvių, skambės lietuviškos ir ukrainiečių dainos, vyks paskaitos, įvairios edukacijos. Pirmieji renginiai prasidės jau kovo 8-ąją, o šeštadienį visi kviečiami susiburti į istorinės dienos minėjimą ir koncertą prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Iškilminga eisena ir minėjimas

Šeštadienio rytą 10 val. kauniečiai rinksis Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po Šv. Mišių dvi šventinės eisenos pajudės Vienybės aikštės link: Vilniaus gatve žygiuos moksleiviai ir visuomeninės organizacijos, o Laisvės alėja – trispalvių šimtine nešini šauliai.

Tradiciškai pagrindiniu šventės akcentu taps iškilmingas minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Priešpiet kariliono varpų muzikos koncertą kauniečiams dovanos Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Kovo 11-oji Kaune / KMS nuotr.

12 val. aikštėje skambės sveikinimo kalbos, Donecko srityje gimusio baritono Eugenijaus Chrebtovo giedama Tautiška giesmė, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimas ir šaulių priesaika. Prie Nežinomo kareivio kapo tradiciškai pakils Vyčio kryžiaus ordino vėliava. 1921 metais gimusia ir tęsiama tradicija pagerbiami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę žuvę tautiečiai.

Iš karto po oficialiosios renginio dalies kauniečių lauks šventinis koncertas. Programoje – Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“, Eugenijaus Chrebtovo, Ievos Zasimauskaitės ir Monikos Liu pasirodymai.

Šeštadienį į šventinius renginius veš nemokamas viešasis transportas.

Įsijungia kultūros įstaigos

Pirmieji Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai startuoja jau trečiadienį (kovo 8 d.) ir tęsis iki kitos savaitės pradžios. Išsamią programą, skelbiamą internete rasite čia.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniuose kasdien suplanuotos vis kitos veiklos: literatūriniai ir muzikiniai vakarai su lietuvių bei ukrainiečių atlikėjais, paskaitos, susitikimas su Lietuvos nepriklausomybės akto signataru Česlovu Vytautu Stankevičiumi, iniciatyva „Nuspalvink trispalvę savo rankomis“.

Asociatyvi / Kas vyksta Kaune nuotr.

Į savo erdves kvies ir Kauno kultūros centras (Vytauto pr. 79). Kovo 9 d. – dokumentinio filmo „1941 m. birželio 23 d. sukilimas Kaune“ peržiūra ir susitikimas su kūrėjais, o Nepriklausomybės atkūrimo dieną skambės chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas“. Pasirodys mišrūs chorai „Gintaras“, „Diemedis“, „Ainiai“, „Kamertonas“, vyrų choras „Perkūnas“, neoklasikinio šokio teatras „Releve“, svečiai – moterų choras „Indraja“.

Nemokami muziejai ir edukacinės veiklos

Šventės dieną mieste nemokamai duris atvers Kauno muziejų filialai: lankytojai nuo 12 iki 17 val. galės pasižvalgyti po M. ir K. Petrauskų, Tautinės muzikos ir Pilies skyrių ekspozicijas.

Kauniečiai ir miesto svečiai 10-17 val. kviečiami aplankyti ir Vytauto Didžiojo karo muziejų bei Karo technikos ekspoziciją.

Karo muziejus / Vytauto Didžiojo karo muziejaus nuotr.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra kvies jėgas išbandyti interaktyviame pažintiniame žaidime „Kovo 11-osios Lietuva – kažkas seno, kažkas naujo, kažkas skolinto, kažkas žalio“.

Kauno šokio teatras „Aura“ tądien mažiesiems kauniečiams dovanos spektaklį „Aš kaip ir tu“, o Vytauto didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ pakvies į koncertą „Šok Lietuvą, jaunyste!“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA