Iš anksto stadione balsavęs V. Matijošaitis žada pasitraukti iš Rusijos po rinkimų – Kas vyksta Kaune

Iš anksto stadione balsavęs V. Matijošaitis žada pasitraukti iš Rusijos po rinkimų

BNS 2023/02/28 13:39
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Procesas dėl „Vičiūnų grupės“ pasitraukimo iš Rusijos yra „finišo tiesiojoje“, kito mėnesio viduryje dėl jo turėtų būti daugiau žinių, sako vienas iš grupės savininkų, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Antradienį iš anksto balsuoti savivaldos rinkimuose atvykęs trečios kadencijos siekiantis meras sakė negalintis vertinti, kaip verslo Rusijoje istorija paveiks rinkėjų nuotaikas.

„Nežinau, nėra lengvas procesas. Aš tikiuosi, kad negalvojate, kad už karą. Būčiau žinojęs, tai prieš 20 virš metų būčiau nėjęs į šalį, o dabar nėra lengva ir išeiti. Išeiname, procesas tikrai vyksta ir jau taip finišo tiesiojoje“, – žurnalistams po balsavimo sakė V. Matijošaitis.

„Aš galvoju iki vidurio kito mėnesio daugiau pasakysiu – ir pilniau, ir su šypsena“, – pridūrė jis.

Paklaustas, kodėl iš Rusijos jo verslas nesitraukė po to, kai ši šalis okupavo Krymą, V. Matijošaitis teigė: „Aš nesu politikas ir tokiais dalykais neužsiimu“.

„Žinau, kas yra aneksija, žinau 2014 metais ir taip toliau“, – sakė meras.

Paklaustas, kam priklauso Krymas, V. Matijošaitis atsakė „tik ne man“.

„Vičiūnų grupės“ savininkai ir vadovai fabriką Kaliningrado srityje, Sovetske, žada parduoti nuo Maskvos invazijos Ukrainoje pradžios pernai vasarį. Pernai balandį grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis žadėjo šį verslą galutinai nutraukti per tris-keturis mėnesius, rugpjūčio pabaigoje grupė pranešė radusi penkis potencialius pirkėjus, tačiau tvirtino negalinti prognozuoti, kiek užtruks fabriko pardavimas.

V. Matijošaitis pernai spalį sakė, kad šis procesas nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Jis tikino, kad investicijos į Rusiją buvo klaida ir kad jis gailisi tokio sprendimo.

Grupė pernai aiškino, jog visa jos produkcija, kuria prekiaujama Lietuvoje ar Ukrainoje, pagaminta Europos Sąjungoje esančiuose fabrikuose, o parduodamas fabrikas Sovetske tiekia produkciją Rytų rinkoms. V. Matijošaitis anksčiau sakė jaučiąsis nejaukiai dėl grupės Rusijai mokamų mokesčių, nors šios sumos, anot jo, nėra didelės.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ anksčiau skelbė, kad Kauno mero ir verslininko Liudo Skieraus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Sovetske 2021 metais gavo apie 13,77 mln. eurų Rusijos valdžios subsidijų.

Rinkimų neprognozuoja

Nuo 2015 metų Kaunui vadovaujantis politikas sakė negalvojantis, kokie bus rezultatai ir su kuriuo kandidatu tikėtųsi susirungti antrajame ture.

„Tikrai negalvoju, bus kaip bus. Kauniečiai – protingi žmonės, kažką išrinks“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Jis taip pat sakė nenorintis vertinti ir rinkimų kampanijos.

„Aš ne daktaras, visiems galvų nepakeisiu“, – pridūrė jis.

Kauno valdančiųjų „Vieningo Kauno“ kandidatų į miesto tarybą sąraše – abu mero Visvaldo Matijošaičio sūnūs Šarūnas ir Dainius bei miesto vadovo gyvenimo draugė Loreta Stonkienė.

V. Matijošaitis sakė, jog tai – normalus procesas ir kaip pavyzdį pateikė Tėvynės sąjungą–Lietuvos krikščionis demokratus, kuriems šiuo metu vadovaujantis Gabrielius Landsbergis yra partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio anūkas.

„Yra ir sūnūs, ir Loreta kaip artimas žmogus… Normalus procesas, visose, netgi seniausiose partijose – ir Gabrielius, ir senelis, ir taip toliau“, – kalbėjo Kauno meras.

„Vieningas Kaunas“ paskutinėje taryboje turėjo absoliučią daugumą – 32 narius iš 41. V. Matijošaitis sako, jog dėl tokios sudėties pavyko įgyvendinti svarbius miestui projektus.

„Ši paskutinė kadencija man tikrai kaip merui buvo lengva dirbti, bet mes ir stovime šiandien stadione, kuris ir atsirado paskutiniu metu ir aplinkui matome, kaip miestas keičiasi“, – sakė meras, balsuoti atvykęs į naujai pastatytą S. Dariaus ir S. Girėno stadioną.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA