Motyvacija būsimiems policijos pareigūnams: Kauno rajonas skirs 5 tūkst. eurų įsikūrimo išmoką - Kas vyksta Kaune

Motyvacija būsimiems policijos pareigūnams: Kauno rajonas skirs 5 tūkst. eurų įsikūrimo išmoką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno rajono savivaldybė, siekdama paskatinti jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją, o baigus studijas likti dirbti pakaunėje, nusprendė būsimiems policininkams skirti stipendijas arba padengti jų įsikūrimo išlaidas.

Skatinimo priemonės bus skirtos studijuojantiems Mykolo Romerio universitete Teisės ir policijos veiklos bakalauro programoje arba Lietuvos policijos mokykloje, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Studentams bus skiriamos 250 eurų mėnesinės stipendijos visą pirminio profesinio mokymo, įvadinio mokymo ar studijų laikotarpį. Savivaldybė taip pat numatė vienkartinę įsikūrimo Kauno rajone išmoką – 5 tūkst. eurų. Tam pačiam asmeniui gali būti skiriama tik viena skatinimo priemonė.

Gavę stipendijas ar finansavimą įsikūrimui, asmuo įsipareigoja nepertraukiamai dirbti Kauno rajono policijos komisariate ne trumpiau kaip 3 metus ir ne mažesniu kaip 0,75 etato darbo krūviu. Jei dėl pateisinamų aplinkybių tam tikrą laikotarpį jis negalės dirbti (nėštumo ir gimdymo atostogos, atostogos vaiko priežiūrai ir pan.), laikotarpis bus pratęstas.

Jeigu asmuo pašalinamas iš mokymo įstaigos, po mokslų baigimo atsisako tarnauti vidaus tarnyboje, dėl jo kaltės atleidžiamas iš tarnybos arba neišdirba numatyto sutartyje laikotarpio, jis turi grąžinti gautas išmokas.

Studentų skaičius šiose mokymo įstaigose kasmet mažėja, todėl trūksta aukštos kvalifikacijos policijos pareigūnų. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu policijoje neužpildyta 18 proc. pareigūnų darbo vietų.

Kauno apskrities policijos komisariate per ateinančius trejus metus truks virš 30 policijos pareigūnų. Oficialiosios statistikos portalo duomenimis 2021 m. Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų teko 275 pareigūnai, o Kauno rajono savivaldybėje – šis rodiklis siekė 75 pareigūnus 100 tūkst. gyventojų.

„Tikime, kad šios naujos motyvacinės priemonės paskatins jaunus žmones rinktis pareigūno profesiją ir padės užtikrinti Kauno rajone viešąją tvarką, gyventojų saugumą bei gerinti kriminogeninę situaciją“, – teigė Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Kauno rajonas skatinamąsias stipendijas moka ir būsimiems pedagogams ar norintiems persikvalifikuoti mokytojams, gydytojams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA