Nepilnametę nuo pedofilo gelbėjęs kaunietis teigia sulaukęs kaltinimų: tai teisėsaugos absurdas – Kas vyksta Kaune

Nepilnametę nuo pedofilo gelbėjęs kaunietis teigia sulaukęs kaltinimų: tai teisėsaugos absurdas papildyta "Circle K" komentaru

Stop kadro nuotr.

Trečiadienio rytą į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune” kreipėsi pirmadienį degalinėje nuo žinomo pedofilo Algimanto Ulvido nepilnametę gelbėjęs vyras. Policijos apklausoje dalyvavęs kaunietis tvirtina, kad už nosies suknežinimą bei sutrikdytą „Circle K” degalinės darbą teks atsakyti būtent jam. Anot Kauno policijos atstovės, pareiškimo dėl fizinio skausmo sukėlimo pareigūnai nesulaukė, o pats A. Ulvidas apklausoje nedalyvavo, tad įtarimai dar niekam nėra pareikšti.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį pasirodė informacija apie vyrą, kuris esą įsisodino nepilnametę mergaitę į savo automobilį ir ją atsivežė į degalinę, o jį atpažinęs kaunietis kibo į atlapus. Netrukus paaiškėjo, kad degalinėje užrakintas vyras – liūdnai pagarsėjęs tikybos mokytojas, už daugiau nei 20 nepilnamečių tvirkinimą 2018 metais nuteistas A. Ulvidas.

Po incidento viešojoje erdvėje pasirodė teisėsauga nusivylusių piliečių komentarai, kuriuose raginama net tik viešinti nusikaltėlius, bet ir patiems imtis jų sutramdymo. Didelio palaikymo sulaukė ir A. Ulvidą sustabdęs kaunietis.

„Sakiau ir sakysiu! Kad patys žmonės turim „tvarkyti” tokius padugnes! Nes va Lietuvos įstatymai… Pagavo, neužteko įrodymų ir paleido… Ir tokie nebijo policijos ir institucijų, nes žino, kad nieko nepadarys! O kai patys žmonės laužys tokius išgamas, tai bent žinos, kad gali likti invalidas!” – linčo teismą rengti kvietė viena laido raitelė.

Baiminosi, kad dėl įvykio nukentės mergaitę gelbėjęs vyras

Kaip jau rašyta, įvykio vietoje atsidūręs liudininkas baiminasi, kad dėl šio įvykio nenukentėtų mergaitę išgelbėjęs vyras.

„Jei teisėsauga negali uždaryti to žmogaus, kad šis nebedarytų nusikaltimų, tai jau tėvai imasi kažkokių veiksmų, iniciatyvos. Nežinau, ar A. Ulvidas turi apribojimus, kad negali artintis prie nepilnamečių, bet baisu ir pagalvoti, ką su ta mergaite jis galėjo padaryti ir dar daugiau. Tragedija. Jau vien nuo to įvykio vaikui žala – stovi visa drebanti, išsigandusi mergaitė”, – naujienų portalui TV3.lt pasakojo incidento liudininku prisistatęs asmuo.

Susirūpinusių yra ir daugiau, gyventojai net planuoja susivienyti ir finansiškai paremti mergaitės gelbėtoją, nors apie baudos faktą jokių žinių dar nėra.

„Jeigu tėvas, padaręs gerą darbą (sumušęs išsigimėlį), bus nubaustas, turės atlyginti žalą (kas greičiausiai ir bus), tai manau, kad žmonės turėtų susivienyti ir sumesti ant tos baudos, kad visi išgamos žinotų, kad jų gali laukt tas pats”, – po jau „Kas vyksta Kaune” skelbta publikacija komentavo vyras.

Užsiminė apie žalos atlyginimą

Trečiadienį su „Kas vyksta Kaune” susisiekęs su pedofilu grūmęsis vyras (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – „Kas vyksta Kaune”) tvirtino, kad jis kaltinamas ne tik dėl A. Ulvido sveikatos sutrikdymo, tačiau ir dėl „Circle K” patirtų nuostolių.

„Ką tik išėjau iš policijos apklausos ir dabar jau tikrai noriu viską viešinti. Esu kaltinimas dėl „Circle K” nuostolių, man skaičiuoja žalą, nes dvi valandas buvo užrakintas įėjimas į degalinę. Kadangi pedofilą buvome užrakinę degalinėje, ji nedirbo, o per tas dvi valandas patyrė neva milžiniškus nuostolius. Policija mane kaltina ir tuo, kad sumušiau žmogų, man iškelta baudžiamoji byla”, – pasakojo kaunietis.

Vyras teigė, kad žinomo pedofilo specialiai neužsipuolė, viskas vyko jį sulaikant. „Aš nevažinėju po degalines ir neužpuldinėju žmonių. Tuo labiau buvau su žmona… Čia yra mūsų teisėsaugos absurdas”, – tvirtino incidento dalyvis.

Anot kauniečio, kokio dydžio nuostolius patyrė „Circle K” degalinė dar nėra aišku. „Neįvardijo, buvo pasakyta, kad skaičiuoja milžiniškus nuostolius ir man juos reikės atlyginti”, – pridūrė vyras.

Papildyta vasario 23 dieną 12.05 val.

Su naujienų portalu „Kas vyksta Kaune” susisiekę „Circle K Lietuva” atstovai patikino, kad kompensacijos prašyti nežada.

„Norime patikslinti klaidingą informaciją apie vasario 20 d. įvykį „Circle K” degalinėje. Įvykio metu degalinės veikla nebuvo sustabdyta, jokių nuostolių nepatyrėme, patikiname, kad jokios kompensacijos nereikalavome ir nereikalausime”, – rašoma pateiktame komentare.

(papildymo pabaiga)

Kaltinimų dar nepareiškė

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” komentavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė, nepilnametę esą gynusiam vyrui kaltinimai iš tiesų dar nėra pareikšti.

„Įtarimai nėra pareikšti, nes apklausoje nedalyvavo kitas įvykio dalyvis, 47 metų vyras (A. Ulvidas – aut. past.). Viskas priklausys nuo to, ar jis rašys pareiškimą”, – trečiadienį apie 13.40 val. teigė R. Zarauskienė.

Ji pridūrė, kad tyrime naujų detalių kol kas nėra. Dėl įvykio Kauno degalinėje ir toliau vyksta du aplinkybių patikslinimai. Surinkta medžiaga pagal LR BK 284 str. (Viešosios tvarkos pažeidimas) bei pagal LR BK 153 str. (Jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimas).

Papildoma informacija R. Zarauskienė pažadėjo pasidalinti vėliau trečiadienį.

Vaikų tvirkinimas nėra priskiriamas sunkiems nusikaltimams

Už vaikų tvirkinimą ir disponavimą pornografija pirmą kartą A. Ulvidas nuteistas dar 2018 m., tuomet nukentėjusių mergaičių buvo 26. Nors prokuratūra jau tada prašė įkalinti A. Ulvidą, teismas skyrė jam švelnesnę laisvės apribojimo bausmę.

Šiuo metu vyras vėl teisiamas dėl to paties, prokuroras prašo sodinti jį už grotų, o teismas sprendimą skelbs balandį.

„Delfi“ pasiteiravo prokuratūros, ar ypač šios savaitės įvykių fone, nėra pagrindo kreiptis į teismą dėl A. Ulvido suėmimo, taip sulaikant jį nuo naujų nusikaltimų darymo. Tačiau net ir labai norint, įstatyme nenumatyta galimybė prašyti izoliuoti A. Ulvidą nuo visuomenės, nes jo padaryti nusikaltimai nėra sunkūs, informavo Kauno apygardos prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

„Asmeniui yra paskirtos trys kardomosios priemonės: periodinė registracija policijos įstaigoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas jokia forma nebendrauti su mergaitėmis, jaunesnėmis nei 16 metų.

Pagal įstatymus šio asmens daromos veikos nėra priskiriamos sunkiems nusikaltimams ir nėra įtrauktos į suėmimo skyrimo pagrindus, todėl šiam asmeniui tiesiog nėra galimybės paskirti griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo“, – „Delfi“ atsakė ji, paklausta, kodėl A. Ulvidas tebėra laisvėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA