Gyventojus apskriejo pavojaus pranešimas: saugokite turtą ir gyvybę | Kas vyksta Kaune

Gyventojus apskriejo pavojaus pranešimas: saugokite turtą ir gyvybę

Asociatyvi / Archyvo nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) penktadienį popiet įspėjo dėl artėjančios audros. Šeštadienį vietomis vėjo gūsiai gali pasiekti net 30 m/s greitį.

„Vasario 18 d. vėjo gūsiai daug kur sieks 22-27 m/s, pajūryje – iki 30 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – teigiama šiandien, apie 13.40 val., gyventojams išsiųstame pranešime.

Įspėjimai dėl penktadienio vakarą pradėsiančio kilti stichinio vėjo išsiųsti Klaipėdos, Tauragės, Šiaulių, Marijampolės, Kauno, Alytaus ir Telšių apskričių gyventojams.

Įspėjimas dėl stichinio vėjo / PAGD nuotr.

PAGD primena, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūva silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Prieš prasidedant stichijai:

– perspėkite darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuokite, kokie darbai turi būti nutraukti. Sustabdykite krovos darbus su kranais ir kituose objektuose, nedirbkite su atvira ugnimi;

– sutvirtinkite laikinus statinius, konstrukcijas ir įrenginius;

– sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas;

– išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinkite kuro atsargomis;

– jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus, langines;

– neužmirškite kaimynų. Pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems arba informuokite, kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubiosios pagalbos telefonu 112.

Daugiau informacijos galima rasti www.lt72.lt ir www.meteo.lt.

„Facebook“ puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ ketvirtadienį informavo, kad smarkiu vėju savaitgalį šalį šiauš ciklonas „Otas“.

„Kaip tik šiuo metu Atlanto vandenyne į vakarus nuo britų salų formuojasi ciklonas, kuris vėliau slinks per Skandinaviją ir gerokai sustiprėjęs galiausiai šeštadienio naktį užgrius Lietuvą.

Kuo arčiau jūros tuo vėjai bus stipresni: daug kur iki 15-20, vakarinėje šalies pusėje 21-25, o pačiame pajūryje gali stiprėti ir iki 27 m/s“, – rašė „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Cikloną Danijos meteorologijos tarnyba pavadino Oto vardu dėl ten laukiamų uraganinių gūsių, kurie sieks iki 35 m/s.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA