Lietuva į Turkiją siųs gelbėtojų komandą - Kas vyksta Kaune

Lietuva į Turkiją siųs gelbėtojų komandą papildyta: į nelaimės vietą siunčiamas ir „Spartan” orlaivis

BNS 2023/02/08 14:11
Wikipedia / VOA nuotr.

Lietuva padės nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai – siųs gelbėtojų komandą, veš reikalingų priemonių siuntą ir perves iš viso 200 tūkst. eurų.

„Matome tragediją Turkijoje ir turime jai padėti šią nelaimės valandą“, – trečiadienį per Vyriausybės posėdį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui į Turkiją siųsti Lietuvos pareigūnų komandą atlikti gelbėjimo, paieškos ir kitus neatidėliotinus darbus.

Anot A. Bilotaitės, ketinama siųsti apie 40 specialistų komandą: daugiau kaip 30 pareigūnų iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, tris Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologus su šunimis ir ne mažiau kaip penkis Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pabrėžė, kad Lietuva pirmą kartą į užsienio valstybę siunčia paieškos ir gelbėjimo komandą padėti šalinti nelaimės padarinių.

Ministrų kabineto sprendimu Turkijai taip pat bus perduota 328 tūkst. eurų vertės materialinė parama. Iš valstybės rezervo skirta palapinių, elektrinių šildytuvų, patalynės, pledų, medicinos įrangos, vaistų.

Be to, 100 tūkst. eurų bus pervesta Turkijos vyriausybei.

Užsienio reikalų viceministras Jonas Survila savo ruožtu informavo, kad Užsienio reikalų ministerija dar papildomai perves 100 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad šita pagalba bus naudinga ir prasminga šitoje situacijoje“, – teigė A. Bilotaitė.

Pirmadienį per dvi žemės drebėjimo bangas Turkijoje ir Sirijoje, naujausiais duomenimis, žuvo 11,2 tūkst. žmonių, o gelbėtojai nuolaužose toliau ieškojo išgyvenusiųjų.

Papildyta vasario 9 dieną 10.25 val.

Į nelaimės vietą Turkijoje siunčiamas „Spartan” orlaivis

Atliepiant skubius nuo žemės drebėjimo nukentėjusios Turkijos poreikius, nuspręsta į nelaimės vietą siųsti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto orlaivį „Spartan”, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Paaiškėjo, kad gelbėjimo komandą ir humanitarinę pagalbą į Turkiją gabens „Spartan” orlaivis. Krašto apsaugos ministerija gelbėjimo komandai taip pat skyrė 1200 sauso maisto davinių iš sukauptų valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų.

„Gelbėjimo operacija ir žalos likvidavimo darbai Turkijoje reikalauja didelių tarptautinių pastangų, todėl Lietuvos institucijos vieningai prie jų prisideda. Organizuojame gelbėjimo komandos gabenimą ir pagalbos siuntos perdavimą atsakingiems Turkijos asmenims”, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Į Turkiją jau pasiruošusią išvykti paieškos ir gelbėjimo komandą Lietuva siunčia pirmą kartą. Bendra skiriamos paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų.

Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA