Seimo Aplinkos komitetas nagrinės Nemuno taršos problemą Kaune – Kas vyksta Kaune

Seimo Aplinkos komitetas nagrinės Nemuno taršos problemą Kaune

BNS 2023/02/08 09:09
Teršalai Nemune / Skaitytojos nuotr.

Seimo Aplinkos komitetas trečiadienį aiškinsis, kodėl kelis dešimtmečius nepavyksta išspręsti Nemuno taršos naftos produktais problemos Kaune.

Bus nagrinėjama bene kasmet pasikartojanti situacija, kai Nemunas teršiamas iš naftos produktais užterštų teritorijų A. Juozapavičiaus prospekte ir Nemuno krantinėje, teigiama Seimo pranešime.

Posėdyje dalyvaus Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Kauno miesto savivaldybės, Nacionalinės žemės tarnybos, „Lietuvos geležinkelių“, bendrovės „Regio“ atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys.

Apie taršą Nemune iš A. Juozapavičiaus prospekte esančių teritorijų pranešta ne vieną karą. Jos naftos produktais užterštos dėl praeityje Kaune veikusios geležinkelio pabėgių gaminimo įmonės veiklos bei galimai dėl netinkamai sandėliuojamų naftos produktų.

Aplinkosaugininkai užterštų teritorijų sklypų savininkams yra davę privalomuosius nurodymus dėl užterštų teritorijų tvarkymo planų parengimo. Tvarkymo planą yra parengęs vieno sklypo savininkas – „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“. Dėl privalomųjų nurodymų kitiems dviem sklypų savininkams tebevyksta teisminiai procesai.

Šis sklypas priklauso trims atskiriems savininkams – „LTG Infra“, bendrovei „Regio“ ir Nacionalinei žemės tarnybai.

Anksčiau daugelį metų skalūno alyvos patekimą į Nemuną iš istoriškai užterštų teritorijų bandė stabdyti Kauno savivaldybė, pasitelkdama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojus.

Aplinkos apsaugos departamentas pirmadienį pranešė, kad vasario viduryje šioje teritorijoje prasidės specialios požeminės sienelės, kuri neleistų teršalams patekti į upę, įrengimo darbai. Be to, visus metus bus vykdoma esamos drenažinės sistemos krantinėje ir įrengtos sorbuojančios sienelės priežiūra.

Departamentas iš Aplinkos ministerijos gavo 100 tūkst. eurų finansavimą taršos suvaldymo priemonėms ir įsigijo jų projektavimo darbus.

Pernai lapkritį departamentas pasirašė trišalę sutartį su bendrovėmis „LTG Infra“ ir „VentEko Lietuva“ dėl šių taršos stabdymo priemonių parengimo.

Preliminariai rangovas planuoja sistemos įrengimo darbus pradėti šių metų vasario viduryje ir baigti per kovą. Tikimasi, kad įgyvendinus visas numatytas priemones teršalai iš istoriškai užterštos teritorijos į Nemuną nebepateks.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA