Svarbu: uždaromas senojo Žemaičių plento tiltas - Kas vyksta Kaune

Svarbu: uždaromas senojo Žemaičių plento tiltas

Praėjusią savaitę įgriuvus tiltui Kėdainiuose, naujienų portalo skaitytojai susirūpino ir kitu prastos būklės tiltu Kauno apskrityje, o Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) skubiai ėmėsi priemonių. Trečiadienį pranešta apie stabdomą eismą Ariogalos tiltu per Dubysą – eismoinfo.lt duomenimis, automobiliai apylanka bus kreipiami bent iki gegužės pabaigos.

„O kodėl nieks nešneka apie Ariogaloj esantį tiltą? Dalis jo jau nugriuvo ir vis tiek nieks neuždarė, tik viena puse galima judėti. Jau gal metai laiko kaip jis yra apgriuvęs – uždarė vieną eismo juostą ir paliko. Nieks nieko netvarko, tik laiko klausimas, kada ir jis visai subyrės“, – reaguodamas į įvykius Kėdainiuose pačioje sausio pabaigoje atkreipė dėmesį naujienų portalo skaitytojas.

Šiandien LAKD informavo, kad valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 196 Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis 13,46 kilometre esantis tiltas per Dubysą uždaromas.

Eismas kreipiamas apylanka rajoniniu keliu Nr. 1907 Vilkija–Čekiškė–Ariogala, magistraliniu keliu A1 VilniusKaunasKlaipėda, rajoniniu keliu Nr. 3547 (privažiuojamasis kelias prie Butkiškės nuo kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda), rajoniniu keliu Nr. 1708 Padubysys–Vozbutai–Butkiškė-Putriai, rajoniniu keliu Nr. 3513 Padubysys–Juodaičiai–Griciai, rajoniniu keliu Nr. 3527 Didžiuliai–Stanioniai (Eismoinfo.lt).

Eismas bent iki gegužės pabaigos kreipiamas apylanka / Eismoinfo.lt nuotr.

Sprendimas uždaryti eismą minėtu tiltu, pasak direkcijos, priimtas atlikus tilto apžiūrą ir nustačius, kad laikančiųjų konstrukcijų būklė pablogėjo lyginant su ankstesniu statinio būklės vertinimu. LAKD vykdė šio tilto būklės kitimo stebėseną.

Tilto rekonstrukcijos projektas buvo pradėtas rengti dar 2019 metais. Raseinių rajono savivaldybei pateikus pageidavimą, kad šio tilto rekonstrukcijos metu būtų įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytos šalia esančios aikštelės ir įrengtas apšvietimas, išaugo projektavimo apimtys, todėl projektavimo paslaugų viešąjį pirkimą teko organizuoti iš naujo.

Nauja tilto rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis pasirašyta 2022 metų birželį. Parengus projektą, 2023 m. II ketvirtį numatyta skelbti rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.

Įgyvendinant valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 196 Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis 13,46 km tilto per Dubysą rekonstravimo projektą, numatytas tilto pakloto elementų ir perdangos konstrukcijų pakeitimas, atramų rekonstravimas, apšvietimo įrengimas. LAKD pažymi, kad rengiamas projektas apima ne tik paties tilto rekonstravimo darbus, bet ir valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 196 Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis ruožo rekonstravimą nuo 13,2 iki 13,8 km, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtą infrastruktūrą, šalia esančios poilsio aikštelės sutvarkymą, sankryžos su rajoniniu keliu Nr. 3504 rekonstravimą ir apšvietimo įrengimą.

Valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 196 Ariogala–Raseiniai–Kryžkalnis 13,46 km esantis tiltas per Dubysą LAKD parengtame Kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo prioritetinės eilės sąraše yra 16 vietoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA