Kauno daugiabutyje veikė amfetamino gaminimo laboratorija: iš rasto kiekio buvo galima pagaminti per 10 tūkst. dozių - Kas vyksta Kaune

Kauno daugiabutyje veikė amfetamino gaminimo laboratorija: iš rasto kiekio buvo galima pagaminti per 10 tūkst. dozių

BNS 2023/02/08 10:24
Asociatyvi / Kauno apskr. VPK nuotr.

Kaune sulaikius kelis asmenis su iš viso šešiais kilogramais amfetamino, Marijampolės kriminalistai išaiškino ir sunaikino jo gamybos laboratoriją.

Kaip trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, tai išskirtinis tyrimas, nes paskutiniu metu panašių nusikaltimų prokuratūros veiklos teritorijoje nebuvo nustatyta.

„Išskirtinis ikiteisminis tyrimas dėl to, kad tyrimo metu buvo identifikuota, rasta ir sunaikinta psichotropinės medžiagos, amfetamino, gamybos vieta“, – žurnalistams sakė prokurorė.

„Šis Marijampolės apskrities Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus atliekamas tyrimas yra pirmas ir vienintelis per paskutinius penkerius-šešerius metus Kauno apygardos veiklos teritorijoje dėl amfetamino gamybos laboratorijos“, – sakė ji.

Ikiteisminio tyrimo metu pernai lapkritį Kaune sulaikytas vienas gyventojas, turėjęs keturis kilogramus amfetamino. Šiemet mieste sulaikyti dar du gyventojai su dviem kilogramais šios narkotinės medžiagos.

Kaip sakė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Edgaras Charisovas, ikiteisminį tyrimą Marijampolės pareigūnai atliko, nes gavo informacijos apie amfetamino platinimą savo veiklos teritorijoje.

Pasak jo, nustatyta, kad amfetaminas apie metus „kilogramais“ buvo platinamas visoje Lietuvoje ir tiekiamas į įkalinimo įstaigas.

„Realizuota turėjo būti visos Lietuvos teritorijoje, tarpregioniniu mastu, praktiškai visose Lietuvos apskrityse. Taip pat, kaip tyrimas atskleidė, dalis amfetamino turėjo būti realizuojama pataisos įstaigose“, – kalbėjo E. Charisovas.

Pareigūno teigimu, iš minėtų 6 kilogramų narkotikų buvo galima padaryti per 10 tūkst. dozių, kurių vertė siektų apie 100 tūkst. eurų.

Nustatyta, kad šis amfetaminas buvo gaminamas viename iš Kauno mikrorajonų esančiame daugiabutyje, dviejų kambarių bute, kuriame gyveno vienas iš įtariamųjų. Jame rasta psichotropinės medžiagos gamybai skirtų medžiagų bei įrangos.

„Atlikus kratas buvo rasta amfetamino gamybai skirta įranga ir priemonės. Amfetaminas buvo gaminamas skystą amfetamino masę maišant su civilinėje apyvartoje draudžiamais objektais, tokiais kaip rūgštis, kanalizacijos skiediklis, acetonas bei ją apdorojant“, – sakė E. Charisovas.

„Pagal visumą rastų objektų kratų metu, mes sprendžiame, kad amfetaminas buvo gaminamas dešimtimis kilogramų“, – kalbėjo jis.

Tyrimas truko pusę metų. Pasak pareigūno, įtariamieji pasižymėjo konspiracija ir kontržvalgybos priemonių panaudojimu, tai apsunkino pareigūnų darbą.

„Tiriamieji naudojo išskirtinę konspiraciją: technines priemones, naudojamas aptikti teisėsaugos institucijų kriminalinei žvalgybai bei slaptų ikiteisminio tyrimo veiksmų vykdymui naudojamas priemones“, – kalbėjo E. Charisovas.

Pasak jo, įtariamieji imituodavo „tam tikras situacijas“, kurių nedetalizavo, kad atliktų kontržvalgybą ir identifikuotų, ar nėra stebimi teisėsaugos.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti. Už tai gresia iki 15 metų nelaisvės.

Pasak N. Urbonavičienės, sulaikytiesiems R. Z., K. D. ir R. B. yra 41-59 metai, visi jie teisėsaugai žinomi, praeityje teisti už turtinius nusikaltimus.

Jie su teisėsauga nebendradarbiauja, kaltais neprisipažįsta. Jiems teismas yra skyręs suėmimą dviem mėnesiams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA