Pietų Afrikos respublikoje surengta Kauno modernizmo architektūros fotografijų paroda - Kas vyksta Kaune

Pietų Afrikos respublikoje surengta Kauno modernizmo architektūros fotografijų paroda

R. Tenio, Vytauto Didžiojo karo muziejaus nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Vasario 2 dieną Pietų Afrikos respublikos Pretorijos universiteto galerijoje „Link“ surengtas Kauno modernizmo architektūros fotografijų parodos atidarymas, skelbiama Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje.

Kauno modernizmo architektūros fotografijų parodos autoriai – Gintaras Balčytis ir Gintaras Česonis.

Parodos atidaryme kalbėjęs ambasadorius Dainius Junevičius pristatė Kauno – 2022 Europos kultūros sostinės akcentus, paragino dalyvavusius diplomatinius atstovus palaikyti Lietuvos nominaciją.

Kauno modernizmo architektūros fotografijų parodos atidarymas / URM nuotr.

„Buvo tikimasi, kad sprendimas bus priimtas pernai 45–ojoje Pasaulio paveldo komiteto sesijoje. Tačiau sesija buvo atidėta dėl Rusijos karo su Ukraina, ji vyks šį rugsėjį Rijade, Saudo Arabijos Karalystėje.

Lietuva nuoširdžiai tikisi, kad visos Pasaulio paveldo komiteto narės, tarp jų ir Pietų Afrika, balsuos už Kauno modernistinės architektūros įrašymą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą“, – sakė ambasadorius.

Kauno modernizmo architektūros fotografijų parodos atidarymas / URM nuotr.

Kaunas, laikinoji Lietuvos sostinė 1919–1939 m. yra išskirtinis moderniojo miesto, kuriam būdinga greita urbanizacija ir modernizacija, pavyzdys.

Kaunas – tai daugybė išskirtinių ir puikiai išsilaikiusių pastatų (daugiau kaip 6 tūkst.), pristatančių naują sostinę, modernų miesto planavimą ir architektūrą. 2021 m. nominacinė paraiška įrašyti Kauno modernistinės architektūros į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo pateikta UNESCO Pasaulio paveldo centrui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA