Pirmuose Lietuvos hiphopo apdovanojimuose įvertinti šalį garsinantys šokėjai - Kas vyksta Kaune

Pirmuose Lietuvos hiphopo apdovanojimuose įvertinti šalį garsinantys šokėjai

Lietuvos hiphopo apdovanojimai / Karolinos Butkutės nuotr.

Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre vasario 2 d. vakare surengti pirmieji hiphopo šokėjų Lietuvos reitingų apdovanojimai į šventę sukvietė šimtus šios srities profesionalų. Raudonu kilimu žengė bei pasveikinti nugalėtojų atvyko ir verslo, kultūros bei pramogų pasaulio žmonės.

Norėjo pagerbti

Hiphopo atstovams skirtas iškilmes organizuoti ėmėsi neseniai įkurta „Dance team LT“ asociacija ir keturi jos steigėjai – Kęstutis Baranauskas, Rugilė Dailidaitė, Mantas Svirskys ir Rytis Survila.

„Asociacija nebūtų išvydusi dienos šviesos be steigėjų, be mano kolegų, kurių dėka visi kartu pradėjome eiti šiuo keliu, – renginio metu kalbėjo R. Dailidaitė, – Didžiulė garbė vairuoti laivą, kuriame tiek daug kūrybos, jaunų žmonių, tiek daug talentų ir tiek daug įdėto darbo.

Lietuvos šokių asociacija buvo įkurta tam, kad rašytume istoriją kartu, kad siektume aukštesnių rezultatų, kad šokėjai būtų pastebėti, įvertinti, kad mūsų jaunoji karta turėtų terpę, kurioje jaustųsi saugiai ir galėtų atsiskleisti kaip asmenybės bei būtų įvertinti“.

Anot jos, „Dance team LT“ yra ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, propaguojanti šokio plėtojimą, populiarinimą bei vystymą. Pagrindinis asociacijos tikslas – suvienyti šokių atstovus, šokėjus, klubus, studijas, mokyklas bei kitokio pobūdžio visuomenines organizacijas ir suteikti sąlygas atstovauti Lietuvą pasaulio čempionatuose bei sukurti galimybes būti įvertintiems, apdovanotiems Lietuvos mastu.

2022m. asociacijos hiphopo šokėjų rinktinė su 305 šokėjais atstovavo Lietuvą IDO pasaulio čempionate Austrijoje, kur varžėsi net 29 šalių šokėjai – viso apie 4500 dalyvių.

„Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje tiek daug šokėjų vyko atstovauti Lietuvą ir jų rezultatai buvo nuostabūs – iškovojo trečią, dvi antras ir net tris pirmas vietas“, – sakė R. Dailidaitė.

„Dance team LT“ įkūrėjai atkreipė dėmesį ir į tai, kad Lietuvos hiphopo šokėjų reitingai, kurių nugalėtojai ir apdovanoti vakar vykusiame renginyje, buvo sudaryti būtent pagal mūsų šalyje, o ne tarptautiniuose konkursuose pasiektus rezultatus. Anot jų, šokėjams skirtos iškilmės – pirmos tokios ir jas bus siekiama plėsti bei tobulinti.

Daugybė kategorijų

Pirmų, antrų ir trečių Lietuvos hiphopo reitingų vietų laimėtojai apdovanoti net keturiolikoje kategorijų. Juos su svariais pasiekimais sveikino legendiniai sportinių šokių treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Lietuvos dailiojo čiuožimo sportininkas Saulius Ambrulevičius, televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė, šokėjas Dainius Dimša, dainininkė Jūratė Miliauskaitė, olimpietis, šuolininkas į aukštį Adrijus Gelumbauskas, dainininkė Urtė Šilagalytė bei kiti savo sričių profesionalai – verslo ir kultūros atstovai.