Ką daryti, jei automobilį stabdantis asmuo nepanašus į pareigūną? - Kas vyksta Kaune

Ką daryti, jei automobilį stabdantis asmuo nepanašus į pareigūną?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Retai, bet pasitaiko situacijų, kai asmenys mėgina apsimesti policijos pareigūnais ir sustabdyti vairuojamą transporto priemonę. Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) paaiškina, ką reikėtų atsiminti, kad nepatektumėte į bėdą.

Kaip LKPT pranešime nurodo Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė, policijos pareigūnas dėvi tarnybinę uniformą (yra uniformuotas) ir stabdo transporto priemonę kuriuo nors šių būdų:

– duoda signalą lazdele;
– moja skrituliu su raudonu atšvaitu skersai judėjimo krypties;
– per garsiakalbį liepia sustoti.

Reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos ženklu pažymėto automobilio švieslentę su užrašu „STOP POLICIJA“ arba „STOP“.

Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (specialiomis liemenėmis, rankogaliais ar kitais šviesą atspindinčiais elementais).

Patrulių ekipažą sudaro ne mažiau kaip du policijos pareigūnai su specialiomis spalvomis nudažyta ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėta motorine transporto priemone, kurios mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėliai yra įjungti.

J. Liutkienė pabrėžia, kad tamsiuoju paros metu policijos pareigūnai pagal rekomendacijas transporto priemones stabdo apšviestuose kelio ruožuose.

Jei transporto priemonę stabdantis asmuo kelia pagrįstų įtarimų, kad jis nėra policijos pareigūnas:

– nesustokite;
– nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112;
– informuokite operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodykite savo važiavimo vietą ir kryptį;
– klausykite operatoriaus nurodymų.

Skambinant svarbu nepamiršti laikytis Kelių eismo taisyklių. Jei žmogus važiuoja ne vienas, geriausia, kad skambintų keleivis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA