TS-LKD frakcijos seniūnę slegia pateikti įtarimai K. Bartoševičiui - Kas vyksta Kaune

TS-LKD frakcijos seniūnę slegia pateikti įtarimai K. Bartoševičiui

BNS 2023/02/01 13:21
Kristijonas Bartoševičius / DELFI nuotr.

Naujausios žinios apie buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pateiktus įtarimus dėl galimo keturių nepilnamečių prievartavimo ir tvirkinimo slegia, svarbiausia, kad teisėsauga atliktų savo darbą, sako Seimo konservatorių frakcijos seniūnė.

„Esu prislėgta šiandienos žinių. Partija yra pareiškusi savo poziciją. K. Bartoševičius nebėra Seimo ir frakcijos narys“, – trečiadienį BNS perduotame komentare sakė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė / DELFI nuotr.

Anot jos, šiuo metu svarbiausia, kad būtų nustatyta tiesa ir įvykdytas teisingumas.

„Viliuosi, kad teisėsauga atliks savo darbą ir įvykdys teisingumą. Tai šiandien yra svarbiausia“, – teigė parlamentarė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė, kad jam nieko nežinoma apie įtarimus buvusiam kolegai.

Jis taip pat nieko negalėjo pasakyti, ar dirbdamas Seime K. Bartoševičius užsiėmė kokiais nors jaunimo, vaikų projektais.

„Nieko man nėra žinoma“, – trečiadienį kartojo G. Landsbergis.

Gabrielius Landsbergis / DELFI nuotr.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per atstovę spaudai BNS perdavė, kad laikosi nuostatos, jog politikams nevertėtų komentuoti ikiteisminio tyrimo.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pateikti įtarimai dėl nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo.

„Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais“, – rašoma pranešime.

Pasak prokuratūros, mandato atsisakęs politikas buvo apklaustas.

Prokuratūra nekomentuoja, kokios pozicijos įtariamasis laikėsi per apklausą. Anksčiau K. Bartoševičius yra paneigęs jam mestus įtarimus.

Pagal išsilavinimą anglų kalbos mokytojas K. Bartoševičius į Seimą 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą, nors nėra partijos narys. Jis yra dirbęs Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Seimo nario mandato K. Bartoševičius atsisakė praėjusią savaitę. Jis žurnalistams tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA