„Fokusas“ žiūrovus supažindins su laikinosios sostinės kultūrinių bendruomenių penkmečiu - Kas vyksta Kaune

„Fokusas“ žiūrovus supažindins su laikinosios sostinės kultūrinių bendruomenių penkmečiu

Naują sezoną pradedanti laida „Fokusas“ kvies nusikelti į Kauną, kur neseniai baigėsi penkerius metus trukęs projektasKaunasEuropos kultūros sostinė 2022“. Pirma laida bus skirta refleksijai apie laikinosios sostinės kultūrinių bendruomenių penkmetį, kaip teigiama Studijos „Just a Moment“ pranešime žiniasklaidai.

Nuo vasario 2 d. į LRT PLIUS eterį sugrįžta laida apie kultūrą „Fokusas“. Šį ketvirtadienį 19 val. startuojantis „Fokusas“ atsinaujino: laida bus trumpesnė ir vienijama vienos temos – bendruomenės. Pasak laidos kūrėjų, bendruomenių tema čia taps bendruoju, laidas apjungiančiu vardikliu.

„Šį sezoną žvelgiame į bendruomenes. Tas, kurias vienija pomėgiai, pavyzdžiui, važinėjimas riedlente. Taip pat – profesija, pasaulėžiūra, pavyzdžiui, šv. Luko klubas, veikiantis Vilniaus dailės ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijose. Bendruomenes vienija ir teritorija, gyvenamas miestas – Anykščiai, Tauragė, Kaunas,“ – teigia viena laidos kūrėjų, redaktorė Inesa Rinkevičiūtė.

Pasak jos, pirmoji laida kaip tik ir nukels į Kauną, kur neseniai baigėsi penkerius metus trukęs projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Todėl pirmasis „Fokusas“ tapo refleksija apie laikinosios sostinės kultūrinių bendruomenių penkmetį.

Laida „Fokusas“ / Studijos „Just a Moment“ nuotr.

„Kokia kultūra gyvena Kauno miesto mikrorajonuose? Ar gali viename mieste kultūra turėti 11-ka skirtingų veidų? Kaune įsikūrusios bendruomenės sakys – gali, nors galbūt ir nėra lengva. Jei vieniems kauniečiams šis miestas – Nemuno ir Neries santaka, kitiems tai – šilas, seni medinukai ar buvęs parako sandėlis. Aplinka diktuoja skirtingus bendruomenių poreikius, bet visų jų susivienijimo pagrindu tampa kultūrinė veikla. O ji, kaip ir bendruomenės, irgi gali būti pati įvairiausia,“ – tvirtina I. Rinkevičiūtė.

Jau šį ketvirtadienį pirmojoje „Fokuso“ laidoje Kauno kultūros lauko veikėjai bandys atsakyti į klausimus, kokia kultūra buria Kauno miestą, kokie yra laikinosios sostinės kultūriniai identitetai, kokie šio miesto visuomenės poreikiai, kaip jame kuriasi ir auga bendruomenės bei kaip tampama Europos kultūros sostine.

Laida „Fokusas“ naująjį sezoną pasitinka vizualiai atsinaujinusi. Šio naujojo identiteto autorė – animacijos režisierė Urtė Oettinger. Kiekvienai laidai muziką kuria skirtingi Lietuvos ir Ukrainiečių kompozitoriai.

Laidos „Fokuso“ kūrėjai – tai gausi profesionalų iš skirtingų sričių komanda. Šiose gretose – laidos redaktorės I. Rinkevičiūtė ir Juta Liutkevičiūtė, režisierius Tomas Smulkis, operatoriai Eitvydas Doškus, Linas Žiūra, Odeta Riškutė, Ugnius Tuleikis, garso režisieriai Auksė Jurevičiūtė, Laurynas Kamarauskas, Kipras Dominas, montažo režisierius Jonas Juškaitis, koloristas Justinas Vencius

„Fokusas“ kvies žiūrovus ketvirtadieniais įsijungti LRT PLIUS kanalą, o vėliau nuguls Mediatekoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA