Siūloma rinkti duomenis apie SIM korteles ir jas įsigyjančius asmenis - Kas vyksta Kaune

Siūloma rinkti duomenis apie SIM korteles ir jas įsigyjančius asmenis

BNS 2023/01/30 10:58
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Reaguojant į melagingus pranešimus apie sprogmenis, žmonių apgavystes ir pinigų išviliojimą, mobiliojo ryšio operatorius siūloma įpareigoti registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles ir jas įsigyjančius asmenis.

Tokį Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimą Seime registravo Ekonomikos komitete dirbantis konservatorius Mindaugas Skritulskas.

Jis siūlo registruoti ne tik telefono ryšio numerį, abonento identifikavimo modulio (SIM) numerį (ICCID) ar tarptautinį mobiliojo kalbinio ryšio abonento identifikatorių (IMSI), bet ir žmogaus vardą ir pavardę ar įmonės pavadinimą, kodą ir adresą, taip pat asmens tapatybę patvirtinančio dokumento tipą, seriją ir numerį.

Pasak pataisos autoriaus, griežtesnis reglamentavimas būtų naudingas teisėsaugai tiriant nusikaltimus.

Kaip teigia M. Skritulskas, nusikaltėliai dažniausiai naudojasi „Labas“, „Pildyk“, „Ežys“ ar kitomis išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis, kurias galima įgyti anonimiškai, keisti jas kad ir kelis kartus per dieną.

Tokia padėtis labai sunkina ir lėtina kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminius tyrimus, nes tokių kortelių savininkams nustatyti gaištamas laikas, o surinkti duomenys praranda aktualumą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA