Teismo rykštė piratams: nuteistas vienas iš „Filmai.in“ administratorių - Kas vyksta Kaune

Teismo rykštė piratams: nuteistas vienas iš „Filmai.in“ administratorių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Praėjusį penktadienį, sausio 27 d., Kauno apylinkės teismas išnagrinėjo vadinamąją „Filmai.in“ bylą. Šios bylos nagrinėjimas truko daugiau nei penkerius metus. Joje du Lietuvos piliečiai buvo teisiami dėl piratinės svetainės „Filmai.in“, kurioje be autorių teisių subjektų leidimo skelbiami ir atgaminami filmai, administravimo, rašoma LATGA pranešime žiniasklaidai.

Šioje nelegalioje svetainėje registruoti vartotojai už atlygį filmus gali žiūrėti tiesiogiai arba atsisiųsti į savo kompiuterį ar telefoną.

Vieną iš dviejų kaltinamųjų teismas išteisino. Asmeniui, kurio atžvilgiu teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, paskirta 15 tūkst. Eur dydžio bauda. Taip pat iš jo priteisti 38 tūkst. Eur kolektyviai autorių teises administruojančios asociacijos LATGA naudai ir per 11 tūkst. Eur UAB „All Media Lithuania“ (TV3 televizija) naudai pagal pateiktus civilinius ieškinius.

Negana to, priimtas sprendimas iš nuteistojo konfiskuoti turto už beveik 200 tūkst. Eur. Kaltinamasis turės padengti ir Asociacijos LATGA išlaidas advokatų paslaugoms.

„Mus, autorių atstovus, Kauno apylinkės teismo nuosprendis vadinamoje „Filmai.in“ byloje neabejotinai džiugina. Kartu tai yra ir priminimas visiems, kad teisių turėtojai, pastebėję, kad jų kūriniai neteisėtai platinami internete, gali kreiptis ne tik dėl neteisėtų svetainių blokavimo į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ar prašyti svetainių administratorių pašalinti jų kūrinius.

Teisės aktuose taip pat numatyta galimybė kreiptis dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo konkretiems asmenims, administruojantiems neteisėtus tinklalapius ir gaunantiems iš tokios veiklos finansinę naudą, kartu pareiškiant jiems ir reikalavimus atlyginti turtinę žalą. Šis teismo sprendimas tik patvirtina, kad autorių teisių pažeidimai yra vertinami rimtai ir gali sukelti iš tiesų rimtų teisinių pasekmių“, – sako LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

„Apkaltinamasis Kauno apylinkės teismo nuosprendis „Filmai.in“ byloje sukuria tam tikrą autorių teisių apsaugos standartą, lemiantį griežčiausios teisinės – baudžiamosios – atsakomybės pritaikymą autorių teises pažeidžiantiems asmenims“, – teigia asociacijai LATGA byloje atstovaujantis „Noor“ advokatas Vykintas Gutauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA