E. Masiulis ir R. Kurlianskis nusprendė neatsakinėti į prokuroro klausimus - Kas vyksta Kaune

E. Masiulis ir R. Kurlianskis nusprendė neatsakinėti į prokuroro klausimus

BNS 2023/01/30 13:48
Raimondas Kurlianskis ir Eligijus Masiulis / DELFI nuotr.

Koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, politinės korupcijos byloje teisiami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir buvęs šio koncerno prezidentas Raimondas Kurlianskis davė paaiškinimus Apeliaciniam teismui, tačiau nesutiko atsakyti į prokuroro klausimus.

R. Kurlianskis savo paaiškinimus išdėstė per penkis posėdžius, tuo metu E. Masiuliui pirmadienį prireikė vos pusvalandžio paaiškinimams pateikti.

„Apeliaciniame skunde prokuroras klaidina teismą, jo pamokymai kiek žmogus gali turėti grynųjų pinigų neturi nieko bendra su teisiniais dalykais“, – per posėdį sakė E. Masiulis.

Jis teigė, kad nagrinėjant bylą Vilniaus apygardos teisme, jau išsamiai atsakė į prokuroro Justo Laucius klausimus, todėl Apeliaciniame teisme į kaltintojo klausimus dar kartą neatsakinės, nes nemato tame prasmės, tad pasinaudos teise neatsakyti į prokuroro klausimus.

Neatsakinėsiantis į prokuroro klausimus pirmadienį patvirtino ir R. Kurlianskis.

E. Masiulis teismui skundėsi, kad iš R. Kurlianskio kaltinimo kai kurios aplinkybės buvo pašalintos, o jam kaltinimai palikti tokie pat, todėl tapo nesuvokiami, nuo jų sunku gintis.

Apeliacinis teismas „MG grupės“ byloje dabar iš viso nagrinėja keturis skundus – visus kaltinamuosius išteisinusį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius, jis prašo žemesnės instancijos nuosprendį panaikinti ir išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

Du skundus pateikė buvusio koncerno viceprezidento R. Kurlianskio advokatai – Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio E. Masiulio advokatas Ruslanas Boiko.

Prokuratūra siekia pripažinti, kad R. Kurlianskis kaltas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.

Kyšininkavimu byloje kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Kaltinti, tačiau pirmos instancijos teisme išteisinti ir juridiniai asmenys: „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius pernai balandį išteisino kaip nepadariusius veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.

E. Masiulis sakė, kad pinigus iš R. Kurlianskio skolinosi investicijoms į nekilnojamąjį turtą, o R. Kurlianskis teigė rėmęs liberalo politinę veiklą, nes šis jam patiko.

Pas E. Masiulį rastų pinigų kilmę STT aiškinosi per Lietuvos banką

2016 metais pas tuometinį parlamentarą ir Liberalų sąjūdžio lyderį E. Masiulį radus dideles grynųjų pinigų sumas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kreipėsi į Lietuvos banką.

STT domino, ar per kratas dalis pinigų – 27 vienetai 200 eurų nominalo banknotų – buvo patekę į apyvartą, ar juos gavo kokia nors „MG Baltic“ įmonė, kokia įmonė gavo tuos banknotus. Pinigų gavimas iš „MG Baltic“ įmonių nebuvo patvirtintas.

Tyrėjai tvirtino, jog buvo aiškinamasi, ar tiek patys pinigai galėjo būti pas kelis asmenis – tiek pas E. Masiulį, tiek R. Kurlianskį.

„Ar rasti pinigai pas Eligijų Masiulį buvo perduoti R. Kurlianskiui“, – teismui sakė STT darbuotojas Jurijus Skuderis, paklaustas, kas buvo aiškinamasi.

Į bylą kaip liudytojai buvo pakviesti du STT pareigūnai – 2016 metų rugsėjį raštą Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamentui pasirašęs tuometinis STT Vilniaus valdybos vadovas Daumantas Pocius ir politinės korupcijos bylos tyrime dalyvavęs J. Skuderis.

„Kratos metu rasti pinigai, tada buvo surašyti tų kupiūrų numeriai. Sudėjom kupiūras į exelinį failą ir pamatėm, kad tam tikra seka, norėjom sužinoti, ar tie pinigai iš vienos pakopos“, – teismui sakė J. Skuderis.

Dėl rastų pinigų byloje taip pat dar kartą liudijo dabar jau buvusi Lietuvos banko ekspertė Danguolė Liaugminienė. Ji sakė, kad apžiūrėjus pinigus, buvo nuspręsta, kad jie iš vieno įpakavimo.

„Buvo išimti du maišai su pinigais ir sudėlioti ant stalų“, – apsilankymą STT prisminė ji.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA