Kitą savaitę uždaroma pėsčiųjų perėja po Karaliaus Mindaugo prospektu - Kas vyksta Kaune

Kitą savaitę uždaroma pėsčiųjų perėja po Karaliaus Mindaugo prospektu

/ KMS nuotr.

Nuo vasario 1-osios mažiausiai iki kitos žiemos uždaroma po Karaliaus Mindaugo prospektu esanti požeminė pėsčiųjų perėja, pranešė Kauno savivaldybė.

„Po rekonstrukcijos ligšiolinis „gaisrinės tunelis“ pasikeis iš pagrindų: Nemuno salos pusėje planuojama įrengti erdvę kavinės paviljonui, nukasti dalį krantinės pylimo, atveriant terasą su vaizdu į upės vagą šlaito apačioje. Darbai prasidės jau ateinantį pirmadienį“, – rašoma pranešime.

Savivaldybė žada, kad požeminė perėja sulauks didelių pokyčių, nes bus nutiestas naujas grindinys, sutvarkytos sienos, įrengtas šiuolaikiškas apšvietimas bei erdvės viešosioms paslaugoms. Čia galėtų įsikurti užkandžių prekybos paviljonas arba nedidelė kavinė.

Upės pusėje planuojama įrengti aikštelę su amfiteatro tipo laiptais. Perėjos prieigos bei vidus bus pritaikyti dviratininkams ir žmonėms su judėjimo negalia – suprojektuotos patogios nuovažos.

Po rekonstrukcijos neliks vieno iš įėjimų į pėsčiųjų perėją, dviratininkai ir pėstieji į Nemuno pakrantę patekti galės tik nuo Nemuno gatvės pusės, o kita bus uždengta ir toje pusėje bus praplėstas šaligatvis.

Požeminės perėjos vizualizacija / KMS nuotr.

Viešą rangos darbų konkursą laimėję AB „Kauno tiltai“ statybvietės įsirengimą pradės jau ateinantį pirmadienį. Gyventojus atitvarai pasitiks vasario 1 d., trečiadienį. Rangos darbų vertė sieks apie 1,6 mln. eurų.

Kol vyks rekonstrukcija, pėstiesiems kirsti Karaliaus Mindaugo prospektą rekomenduojama alternatyviais maršrutais: požemine perėja ties Birštono gatve arba sulig Maironio gatve besiribojančia šviesoforu reguliuojama pėsčiųjų perėja.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA