Kaune dirbęs K. Bartoševičius sureagavo į jam pareikštus itin rimtus kaltinimus: tyrime figūruoja mažiausiai du vaikai - Kas vyksta Kaune

Kaune dirbęs K. Bartoševičius sureagavo į jam pareikštus itin rimtus kaltinimus: tyrime figūruoja mažiausiai du vaikai

Kristijonas Bartoševičius / DELFI nuotr.

Pirmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad Seimo nario mandato atsisakyti nusprendęs konservatorius Kristijonas Bartoševičius įtariamas galimu mažamečio tvirkinimu.

Kas vyksta Kaune” primena, kad K. Bartoševičius pirmadienio rytą pranešė, jog traukiasi iš Seimo. Vėliau pasirodė žinia, kad Seimo nariui pateikti rimti įtarimai.

Generalinė prokuratūra, nurodė, kad K. Bartoševičius kaltinamas pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius ir tris jų dalis, kuriose kalbama apie seksualinę prievartą prieš mažametį.

Ikiteisminiame tyrime dėl prievartavimo ir tvirkinimo, kuriame figūruoja mandato atsisakantis K. Bartoševičius, minimi mažiausiai du galimai seksualiai išnaudoti vaikai, BNS patvirtino su informacija apie tyrimą supažindinti šaltiniai.

Vienas galimai nukentėjęs vaikas yra iki 14 metų, kitas – iki 16 metų.

Generalinė prokuratūra pirmadienį atsisakė suteikti daugiau oficialios informacijos apie ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė sakė, kad sprendimas detaliau nekomentuoti tyrimo susijęs su tikslais nepakenkti jo sėkmei.

„Siekiant nepakenkti tyrimui, šiuo metu tiesiog negalime skelbti detalesnės informacijos“, – žurnalistams sakė ji.

Pasak E. Martinonienės, informacija taip pat neteikiama, nes ikiteisminis tyrimas liečia mažamečius, nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros atstovė neatsakė į klausimus, ar tyrime esama daugiau įtariamųjų, nukentėjusiųjų, ji nenurodė, kada galėjo įvykti įtariamas nusikaltimas ar nusikaltimai.

Tuo metu pats K. Bartoševičius portalui lrt.lt tikino, kad Seimo nario mandato atsisako ne dėl pradėto tyrimo.

„Aš neįsivaizduoju, apie ką eina kalba. Manęs niekas neapklausė. Veikiausiai todėl, kad galimai imunitetas Seimo nario neleidžia apklausti. Žodžiu, nebuvau aš apklaustas“, – lrt.lt sakė K. Bartoševičius, ir tikino, kad Generalinės prokuratūros kreipimasis dėl jo Seimo nario mandato panaikinimo jam – naujiena.

Kalbėdamas apie kaltinimus Seimo narys teigė: „Manau, kad nepagrįsti. Matote, aš ką tik šitą informaciją sužinojau, aš negaliu jums kažkaip pakomentuoti aiškiau. Nes aš sakau, kad nei teismas, nei kas kitas nesikreipė dėl apklausos, parodymų davimo ir pan.“

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai E. Martinonienė BNS atsisakė komentuoti, ar K. Bartoševičius buvo apklaustas.

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA