Savaitgalį dalį Lietuvos gali padengti iki 12 cm sniego sluoksnis - Kas vyksta Kaune

Savaitgalį dalį Lietuvos gali padengti iki 12 cm sniego sluoksnis

Lrytas.lt 2023/01/19 18:47
/ R. Tenio, „Orai ir klimatas Lietuvoje“ nuotr.

Sinoptikams žadant kritulius, grupės „Orai ir klimatas Lietuvoje“ specialistai įspėja, kad jų sulauksime ne tik šį vakarą, tačiau ir savaitgalį.

„Ar pasiilgot sniego? Jei taip – puiku. Jei ne – į jūsų norus nebus atsižvelgta.

Tęsiam praėjusių metų tendenciją, kuri pasižymėjo pietinių ciklonų gausa. Vienas pietinis ciklonas praėjusią naktį praslinko pro Lietuvą ir atnešė sniego į Šilutės, Telšių, Šiaulių, Tauragės, Raseinių, Biržų apylinkes (kitur tiesiog palijo). Šiandien vėlai vakare atslinks antras pietinis ciklonas, o šeštadienį ryte bus dar ir trečias.

Pietiniai ciklonai, kaip taisyklė, savyje turi daugiau drėgmės nei iš vakarų (nuo Atlanto) atslinkę ciklonai. Taip pat pietiniai ciklonai daugiausia kritulių atneša į Pietų ir Rytų Lietuvą. Ne išimtis bus ir dabar.

Patys naujausi ECMWF RAPID orų modelio skaičiavimai rodo, kad pietrytinėje pusėje sniego iškris daugiausia, tačiau dėl nešaltų orų dalis sniego ištirps. Rezultate, iki šeštadienio vakaro vietomis Pietų Lietuvoje susidarys iki 10–12 cm storio sniego danga“, – pranešė grupės „Orai ir klimatas Lietuvoje“ specialistai.

Sinoptikai taip pat pranešė, kad penktadienio naktį iš pietų priartėjo ir ryčiau ėmė slinkti naujas pietinis ciklonas. Dangų užtraukė tankūs debesys, pradedant pietrytiniais rajonais į didesnę šalies dalį išplito krituliai, daugiausia tai buvo sniegas. Intensyviausiai snigo pietrytiniuose rajonuose, čia kai kur formuosis šlapio sniego apdraba.

Vėjas nestiprus, besikeičiančios krypties. Vietomis matomumą mažino rūkas. Temperatūra krito iki 0–5 laipsnių šalčio, daug kur formavosi plikledis.

Penktadienio dieną ciklonas tols į šiaurės rytus. Vyraus apniukę orai, pragiedrulių pasirodys tik kai kuriose vietovėse. Dar didesnėje šalies dalyje iškris krituliai, tačiau daugiausia jie bus negausūs, vyraus sniegas.

Papūs šiaurės vėjas, 4–9 m/sek. greičiu. Temperatūra bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos. Vietomis tvyros rūkas, daugelyje rajonų pasitaikys slidžių kelių ir šaligatvių ruožų.

Šeštadienio naktį iš pietų priartės naujas ciklonas. Dangų dengs tankūs debesys, į pietrytinę šalies dalį plis krituliai, daugiausia tai bus sniegas. Stiprės šiaurės vėjas, pūs 7–12 m/sek. greičiu. Temperatūra pažemės iki 0–5 laipsnių šalčio.

Šeštadienio dieną dangus bus apniukęs, daug kur protarpiais kris krituliai, daugiausia sniegas, šlapdriba. Vėjas suksis iš šiaurės rytų, rytų ir stiprės iki 9–14 m/sek., vietomis gūsiai sieks 15–17 m/sek. Temperatūra pasiskirstys nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.

Sekmadienio naktį daug kur, dieną vietomis numatomi nedideli krituliai. Naktį bus 0–5 laipsniai šalčio, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 šilumos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA