A. Dulkys: eilės pas šeimos gydytojus sumažėjo - Kas vyksta Kaune

A. Dulkys: eilės pas šeimos gydytojus sumažėjo

BNS / Valdas Pryšmantas 2023/01/12 08:44
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Po Covid-19 pandemijos Lietuvos gyventojų galimybės patekti pas šeimos gydytojus pagerėjo, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis remiasi iš Valstybinių ligonių kasų gautais statistiniais duomenimis.

„Jus gal nustebinsiu, nes ir pats nustebau, nes kai kalbame, kad yra tokios eilės, kokių niekada nebuvo ir taip toliau, tai aš paprašiau Valstybinės ligonių kasos duomenų, kokie buvo duomenys iki pandemijos. Tai labai įdomių skaičių yra, jeigu tie skaičiai yra teisingi, tai pas šeimos gydytojus patekimas po pandemijos dabar yra kur kas geresnis nei tai buvo 2018-2019 metais, dar iki pandemijos“, – LRT laidai „Dienos tema“ trečiadienį sakė A. Dulkys.

Anot jo, Prezidentūros anksčiau viešai įvardinta idėja pasiekti, kad gyventojas pas šeimos gydytoją patektų per savaitę galėtų būti siekiamybė, apie tai jau diskutuota Seimo sveikatos reikalų komitete.

„Žiūrėkime, kad tai būtų siekiamybė, pozityviai priimu Prezidentūros žinutę, jos visiškai atliepia mūsų praėjusių metų Sveikatos reikalų komitete aptartas priemones, tai labai gera žinia, reiškia metus pradedame turėdami bendrą matymą, kurias vietas reikia dėlioti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

A. Dulkys teigia, kad mažinant eiles pas šeimos gydytojus nepakanka didinti finansavimo: vadovai privalo gerai organizuoti gydymo įstaigų darbą.

„Kai kalbame apie eiles, tai čia yra dalykų, kur turime padaryti mes, politikos formuotojai, reiškia mes turime padėti suformuoti šeimos gydytojams jų komandas, didiname finansavimą komandoms po papildomą 10 mln. eurų kiekvienais metais, bet yra dalykų, kurių mes nepadarysime be gydymo įstaigų vadovų pagalbos, kaip jie apskritai darbą organizuoja, nes ne visi dalykai, su eilėmis susiję ne dėl to, kad yra blogas apmokėjimas“, – sakė A. Dulkys.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA