Paaiškėjo gražiausios eglės rinkimų rezultatai: Kauno eglė balsavime krito žemyn | Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo gražiausios eglės rinkimų rezultatai: Kauno eglė balsavime krito žemyn

delfi.lt 2022/12/29 10:09
R. Tenio ir DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Kaip ir kasmet, šiemet Delfi skaitytojai aktyviai balsavo, rinkdami gražiausią šalies didžiųjų miestų eglę. Šioje kategorijoje varžėsi 10 didžiausių Lietuvos miestų, o į pirmą vietą su labai nemaža persvara išsiveržė neabejotinai daugiausiai skandalų šiemet apturėjusi sostinės žaliaskarė. Tuo tarpu Kaunas, įpratęs puikuotis priekyje, šiemet nusirito į trečią vietą.

Delfi gražiausios didžiųjų Lietuvos miestų eglutės rinkimuose iš viso balsuota 34612 kartų, o pirmoje vietoje, gerokai atitrūkęs nuo antrosios, puikuojasi Vilnius, surinkęs 30 proc. visų balsų. 700–ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius simboliškai nusprendė papuošti miestą menine Kalėdų eglės kompozicija – elegantišku trijų aukštų jubiliejiniu tortu, kurį puošia 700 žvakučių.

Vilniaus eglė / DELFI nuotr.

Antroji šiemet Klaipėda su 23 proc. balsų. Klaipėdos botanikos sode kone tris dešimtis metų puoselėta eglė tapo pagrindine miesto puošmena. Šiemet ją apsupo magiškas žvaigždėtas dangus, o šakas puošia sniegą primenantys, įvairiomis spalvomis šviečiantys papuošimai.

Klaipėdos eglė / DELFI nuotr.

Trečioje vietoje su 17 proc. balsų puikuojasi Kaunas – čia įžiebta aukso žvaigždėmis žėrinti Kalėdų eglė. Ant 24 metrų aukščio eglės spindi daugiau nei 400 auksinių žvaigždžių, čia netrūksta simboliškų užuominų į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslus. Vaikščiojant aplink eglę galima pasijusti lyg po žvaigždynu – visai kaip ir paveiksle „Žvaigždžių sonata“.

Ketvirtą vietą didžiųjų šalies miestų eglių dešimtuke užima Mažeikiai. Miesto žaliaskarė balsavime surinko 12 proc. balsų. Čionykštė Kalėdų eglė pasipuošusi 30 metrų skersmens spindinčia skraiste ir didžiuliais šviečiančiais šviesaus aukso spalvos kaspinais. 18 metrų aukščio eglė yra iš metalinio karkaso, apkaišyto natūraliomis eglių šakomis. Ji dekoruota šiltos šviesos girliandomis ir blykstėmis bei tradiciniais sidabro ir aukso burbulais.

Mažeikių eglė / Savivaldybės nuotr.

Penktą vietą su 5 proc. balsų užima Šiauliai: čia 15 metrų aukščio pagrindinį miesto Kalėdų akcentą puošia apie 1,5 kilometro lempučių girliandos, šimtai burbulų ir trimačių dekoracijų.

Šiaulių eglė / Savivaldybės nuotr.

Šeštą–septintą vietas su 3 proc. balsų šiemet pasidalino Jonava ir Marijampolė. Jonavos Kalėdų eglė šiemet šventes pasitiko apsupta dar keturių mažų žaliaskarių, o visą kalėdinį ansamblį apjungia LED lempučių skraistė ir blyksinčios girliandos. Kalėdų eglės dekoruotos auksiniais blizgiais ir matiniais žaisliukais, aukso spalvos rombais. Tuo tarpu Marijampolėje šiemet įžiebta eglutė, pasipuošusi spalvą keičiančiomis girliandų stygomis. Eglės viduje slypi romantiška erdvė ir kalėdinis paštas.

Jonavos eglės įžiebimas (A. Reipos ir V. Kalpoko nuotr.) ir Marijampolės eglės įžiebimas (R. Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.)

Aštuntą–dešimtą vietas su 2 proc. visų balsų užėmė Panevėžys, Alytus ir Utena. Šiemet Panevėžį papuošė karkasinė, trimis skraistėmis padabinta, iš gyvų eglišakių sukonstruota eglė. Šalia jos visą šventinį laikotarpį stovės dėžutė, į kurią įmetus savo norų laišką, ims skambėti muzika, o eglė sužibės papildomomis šviesomis. Tuo tarpu Alytuje šiemet sužibo taupi eglutė, kurios puošimui panaudotos pernykščių metų dekoracijos. Nors papuošimai jau buvo naudoti anksčiau, kitoks jų išdėstymas leido neišlaidaujant sukurti naują eglutės įvaizdį. Šią žiemą Uteną puošia žalia karkasinė eglutė, ant kurios viršūnės atsisėdo 2 metrų aukščio angelas, laikantis žvaigždę.

Panevėžio eglė (Sekundė.lt nuotr.), Alytaus eglė (Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.), Utenos eglė (Utenos r. savivaldybės nuotr.)

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA