Į Londoną susiruošusios 15-metės mažeikiškės kelionė baigėsi ties Kaunu | Kas vyksta Kaune

Į Londoną susiruošusios 15-metės mažeikiškės kelionė baigėsi ties Kaunu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Į Londoną susiruošusi skristi 15-metė mažeikiškė Kauno oro uosto pasieniečiams pateikė, įtariama, mamos suklastotą sutikimą nepilnametei vienai vykti į užsienį.

Trečiadienį pasieniečiai Kauno oro uoste tikrino reisu į Londoną ketinusių skristi asmenų dokumentus. Tarp keleivių buvo ir 15-os Mažeikių gyventoja. Nepilnametė turėjo skristi viena. Ji pasienio tikrinimo metu pateikė, įtariama, suklastotą tėvų sutikimą nelydimai nepilnametei vienai vykti į užsienio valstybes.

Pasieniečiai nustatė, kad įtartiname dokumente esantys duomenys nėra autentiški. Įtariama, kad sutikimas suklastotas naudojant anksčiau patvirtintą originalų, tačiau nebegaliojusį tokį dokumentą, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime žiniasklaidai.

Mergaitei neleista išvykti iš Lietuvos. Ji palydėta į tarnybines pasieniečių patalpas. Atlikus formalumus paauglė perduota į oro uostą iškviestai mamai, kuri prisipažino suklastojusi sutikimą.

Dėl dokumento klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

VSAT primena, kad nepilnamečiui savarankiškai vykstant į Šengeno erdvei priklausančias valstybes jam užtenka turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Jei nelydimas nepilnametis vyksta į Šengeno erdvei nepriklausančias valstybes, pavyzdžiui, Jungtinę Karalystę, jam dar reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA