100-ąjį jubiliejų švenčianti Antanina: sveika mityba ir gyvensena yra ilgaamžiškumo paslaptis - Kas vyksta Kaune

100-ąjį jubiliejų švenčianti Antanina: sveika mityba ir gyvensena yra ilgaamžiškumo paslaptis

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Senelių namuose „Rokų gerovė“ šią savaitę vyko ypatinga šventė – 100 metų sukaktį atšventė Antanina Varkalienė.

Pasveikinti šimtametės ir perduoti Kauno rajono mero Valerijaus Makūno linkėjimus atvyko Rokų seniūnė Dalė Žėkienė ir jos pavaduotoja Danguolė Toleikienė.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus 100-ojo jubiliejaus proga. Linkiu sveikatos, sielos ramybės ir šviesaus džiugesio sklidinų dienų. Tegul Jūsų veidą visuomet puošia šypsena, o aplinkiniai apgaubia meile ir rūpesčiu“, – linkėjo seniūnė.

Senjorę sveikino ir Senelių namų „Rokų gerovė“ gyventojai ir kolektyvas, tačiau labiausiai Antaniną nudžiugino pačių artimiausių jai žmonių – dukterėčios Dalios ir sūnėno Eimanto šilti žodžiai, apkabinimai.

Kaip nurodoma Kauno rajono savivaldybės pranešime, Antanina gimė Prienų rajone, Pašventupio kaime. Augo didelėje šeimoje: turėjo 3 brolius ir 1 sesę. Gyvendama su tėveliais kaime jis buvo labai darbšti, drąsi, labai padėjo tėvams, nes vienas brolis kariavo, o kitas – tarnavo armijoje, tad jai teko rūpintis ūkiu.

Sulaukusi 30 metų Antanina paliko tėvų namus ir išvyko gyventi į Kauną. Čia išsinuomojo butą ir pradėjo dirbti ligoninėje sanitare. Kiek vėliau įsidarbino radijo gamykloje, kurioje dirbo visą gyvenimą iki pensijos. Net ir išėjusi į pensiją Antanina nesėdėjo namuose – įsidarbino sanitare poliklinikoje.

Ištekėjo Antanina būdama 41 metų. Savo vaikų neturėjo, tačiau užaugino dvi dukterėčias. Kai mirė A. Varkalienės sesuo, našlaitėmis liko jos 9 ir 11 metų dukrytės. Antanina mergaitėmis rūpinosi kaip mama.

Visą gyvenimą Antanina buvo labai religinga, tvarkinga, rūpestinga, labai mėgo nerti vašeliu, megzti, skaityti knygas, niekada nenaudojo jokios parfumerijos, visada sakydavo: „žmogus turi kvepėti švara, o ne chemija“ ir niekada artimiesiems neleisdavo jos pakvepinti, sakydama „prašau manęs nenuodyti“.

Antanina stengdavosi labai sveikai maitintis, vengdavo keptų, apskrudusių produktų, galbūt tai ir yra jos ilgaamžiškumo paslaptis.

Antaninos tėveliai nebuvo ilgaamžiai, iš visos šeimos ir giminės garbingo 100 metų jubiliejaus sulaukė ji vienintelė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA