Raudondvario dvare pagerbti geriausi 2022-ųjų kurtieji sportininkai - Kas vyksta Kaune

Raudondvario dvare pagerbti geriausi 2022-ųjų kurtieji sportininkai

/ R. Tenio nuotr.

Raudondvario dvare antradienio vakarą vyko geriausiųjų kurčiųjų sportininkų pagerbimo vakaras, kuriame buvo padėkomis ir atminimo ženklais apdovanoti pasaulio ir Europos čempionatuose medalius iškovoję atletai ir jų treneriai.

Šie metai buvo ypatingi Lietuvos kurčiųjų sportui – gegužę Brazilijoje vyko ilgai – net penkerius metus lauktos 24-osios Kurčiųjų vasaros žaidynės, prilygstančios girdinčiųjų vasaros olimpiadoms. Didžiausiame, ginantiškiausiame pasaulio žmonių su klausos trūkumais sporto renginyje labai sėkmingai pasirodė Lietuvos sportininkai, iškovoję 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medalius. Lietuva pagal medalius tarp 80 valstybių užėmė aukštą 17 vietą. Lietuviai aplenkė daug didesnių šalių atstovus, taip pat ir kaimynus latvius bei estus. Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.

Žaidynių čempionais tapo lengvaatletis, rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius, graikų ir romėnų imtynių atletas Mantas Kazimieras Sinkevičius. Sidabro medalius iškovojo rutulio stūmikas Mindaugas Jurkša, disko metikas Mažvydas Paurys, badmintonininkas Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas, mišrių komandų estafetėje dalyvavę orientacininkai Adrija Atgalainė, Mantas Volungevičius, Donatas Tumaitis ir Gedvilė Diržiūtė. A. Atgalainė sidabrą iškovojo ir asmeninėse varžybose. Bronzos medaliais pasidabino orientacininkai Mantas Volungevičius, Viltė Kanapinskaitė bei paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkinaitė.

/ KRS nuotr.

Skambių pergalių netrūko ir kitose varžybose. Palangoje vykusiame Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuviai iškovojo po 2 aukso ir sidabro ir 3 bronzos medalius. Po 16 metų pertraukos mūsų šalies badmintono rinktinė, vadovaujama trenerio Donato Narvilo, tapo čempionais. Aukso medaliu pasidabino ir mišrių porų duetas Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė.

Europos jaunimo iki 19 metų čempionate prizinėmis vietomis džiugino gerokai už savo varžoves jaunesnės sportininkės: sidabro ir bronzos medalius pelnė 14-metė Aurelija Rameneckaitė ir 15-metė Marija Rimkutė, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Su Europos čempionato sidabro medaliais iš Austrijos grįžo paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiųtė ir Ingrida Milkintaitė. Du titulus šįmet iškovojo šachmatininkas Tomas Jankūnas.

„Pagal sportininkų pasiekimus – tai geriausi metai kurčiųjų sporte. Kurčiųjų vasaros žaidynėse planavome iškovoti 6 medalius, o pelnėme 10. Jūs nenuvylėte savo šalies“, – šventinio renginio metu kalbėjo Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.

Kurčiuosius sportininkus ir vakaro dalyvius pasveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas, Lietuvos sporto universiteto rektorė Dina Rėklaitienė bei Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.

„Taip nutinka gyvenime, kad Dievas kažką atima, bet tada suteikia galią nuveikti didelius darbus. Jus kasdien įrodote, kad gyvenime jums nėra neįveikiamų dalykų. Jūs mums esate pavyzdžiais, kaip valia, atkaklumas ir ryžtas gyvenime atveda iki svajonių išsipildymo. Sėkmės ir gražių pergalių ateityje“, – sportininkus sveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA