Dėl galimo KTU gimnazijos mokytojo seksualinio priekabiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas – Kas vyksta Kaune

Dėl galimo KTU gimnazijos mokytojo seksualinio priekabiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

BNS 2022/12/14 16:38
Asociatyvi / KTU gimnazija / gimnazijos "Facebook" nuotr.

Kauno apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtartų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijoje, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Tyrimą prokuratūra pradėjo prieš tai Kauno apskrities policijai atmetus prašymą jį inicijuoti – spalio pabaigoje prokuratūra teigia gavusi skundą dėl tokio policijos sprendimo.

Į teisėsaugą kreipėsi šio atvejo aplinkybes besiaiškinusi KTU komisija.

Pareiškime policijai buvo nurodyta, kad gimnazija, remdamasi turimais duomenimis, įtaria mokytoją L. N. seksualiai priekabiavus prie mokinių, tačiau Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatas atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nenustatė nusikalstamos veikos požymių bei negavo nukentėjusių asmenų pareiškimų ar skundų.

Pasak Kauno prokuratūros, Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Auksė Lipkevičienė, susipažinusi su tyrimo medžiaga bei skundu, konstatavo, kad nurodomos aplinkybės nebuvo pilnai ištirtos, nutarime nėra aptarti visi skundo argumentai, neapklausti tyrimui reikšmingos informacijos galintys turėti asmenys.

Atsižvelgus į prokurorės išvadas, lapkričio 7 dieną Kauno AVPK nutarimas buvo panaikintas ir duotas pavedimas atlikti papildomą duomenų patikslinimą bei galimai padarytų nusikalstamų veikų aplinkybių tyrimą.

Atlikus išsamų aplinkybių patikslinimą, Kauno apygardos prokuratūroje šią savaitę priimtas nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio priekabiavimo.

Tyrimas gimnazijoje buvo pradėtas spalio pradžioje, gavus informacijos dėl galimo mokytojo seksualinio priekabiavimo prie mokinių.

Teigiama, kad mokytojas neva pasikvietė dvi mokines į kavinę, su jomis nepadoriai kalbėjo apie lytinius santykius, dalinosi savo patirtimi. Pedagogas pasakojo apie kitų moksleivių patyrimus, prašė išsipasakoti.

Teigta, kad mokytojas galimai kvietėsi mokines į namus mokyti matematikos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA