EK siekia, kad tos pačios lyties tėvai būtų pripažįstami visame bloke – Kas vyksta Kaune

EK siekia, kad tos pačios lyties tėvai būtų pripažįstami visame bloke

BNS 2022/12/07 21:48

Europos Komisija trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kuriomis valstybės narės būtų įpareigotos pripažinti tos pačios lyties tėvų teises, suteiktas kitoje bloko šalyje.

Iniciatyvą, kuria siekiama palengvinti tos pačios lyties šeimų, dar vadinamų vaivorykštinėmis, judėjimą, greičiausiai blokuos Europos Sąjungos narių, tokių kaip Lenkija ir Vengrija, dešiniojo sparno vyriausybės.

„Norime padėti tarpvalstybinėse situacijose atsidūrusioms šeimoms ir vaikams“, – tviteryje rašė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Jei esate tėvai vienoje šalyje, esate tėvai kiekvienoje šalyje“, – sakė politikė.

Siūloma sukurti Europos tėvystės pažymėjimą, kuris užtikrintų, kad vienoje šalyje suteiktos teisės būtų pripažįstamos visame 27 valstybių bloke.

„Apskaičiuota, kad yra du milijonai vaikų, kurių teisiniai santykiai su tėvais kitoje valstybėje gali būti atimti“, – sakė už teisingumą atsakingas Europos Komisijos narys Didier Reyndersas.

„Taip gali nutikti tuomet, kai šeima persikeltų į valstybę narę, kuri nepripažįsta anksčiau nustatytos tėvystės“, – pridūrė D. Reyndersas.

Kad iniciatyva įsigaliotų, jai turi pritarti visos valstybės narės, tačiau tam priešinasi bloko konservatyvios valstybės.

Praėjusiais metais Europos Parlamentui parengtoje ataskaitoje teigiama, kad 11-oje ES šalių vaiko tėvais teisiškai negali būti pripažintos dvi moterys arba du vyrai.

ES valstybėms buvo iškeltos bylos dėl atsisakymo pripažinti tos pačios lyties porų tėvystės teises.

Praėjusiais metais bloko aukščiausiasis teismas nusprendė, kad Bulgarija privalo išduoti asmens tapatybės dokumentą pilietybės neturinčiam tos pačios lyties asmenų poros, kuri Ispanijoje išduotame gimimo liudijime buvo nurodyta kaip tėvai, kūdikiui.

LGBTIQ+ organizacijos palankiai įvertino šį pasiūlymą, nes jis yra labai svarbus, siekiant „vienodos apsaugos visiems vaikams Sąjungoje“.

„Užtikrinti, kad vaikų tėvai būtų visiškai pripažįstami, kai jie keliauja po ES, yra esminė jų interesų ir pagrindinių teisių sąlyga“, – sakė LGBTIQ teisių asociacijos „ILGA Europe“ vykdomoji direktorė Evelyne Paradis .

„Turint teisinį tikrumą dėl pripažinimo, sumažės rimtų rūpesčių ir problemų, su kuriomis susiduria vaivorykštinės šeimos, keliaudamos ar persikeldamos į ES“, – patikslino E. Paradis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA