Kauno klinikose atliktos dvi kepenų transplantacijos per parą - Kas vyksta Kaune

Kauno klinikose atliktos dvi kepenų transplantacijos per parą

Kauno klinikų nuotr.

Praeitą savaitę Kauno klinikų medikai atliko net tris kepenų transplantacijas, iš kurių dvi – per vieną parą. Kaip nurodoma Kauno klinikų pranešime, sėkmingos organų transplantacijos – tai komandinis darbas, neįsivaizduojamas be gydytojų, gydytojų rezidentų, slaugytojų ir donorų koordinatorių.

Kauno klinikų medikai pabrėžia, kad dvi kepenų transplantacijos per vieną parą – nemenkas iššūkis visai transplantacijas organizuojančiai ir atliekančiai komandai. Vienos transplantacijos metu dirba didelė profesionalų komanda, sudaryta iš daugiau nei dvidešimties specialistų.

Tuo tarpu atliekant dvi kepenų transplantacijas, reikia net kelių komandų, užtikrinančių tiek sklandų donorinių kepenų paėmimą, tiek jų persodinimą.

Didelis iššūkis visai Kauno klinikų transplantacijų komandai kilo ne tik organizuojant dvi transplantacijas vienu metu, bet ir ruošiant pacientus operacijoms. Vienam iš pacientų, kuriam transplantacija atlikta praėjusią savaitę, tik skubi operacija galėjo išgelbėti gyvybę. Dėl to reikėjo didelio komandos profesionalumo ir susitelkimo.

Didėjantys kepenų transplantacijų skaičiai rodo Kauno klinikų transplantologijos komandos profesionalumą, susitelkimą ir gerai suorganizuotus procesus. Be to, tai suteikia vis daugiau vilties pacientams, laukiantiems kepenų transplantacijos.

Medikai pastebi, kad organų transplantacijos vis dar apipintos įvairiausiais mitais, tačiau geri pavyzdžiai įkvepia ir padeda visuomenei vis mažiau abejoti kilnia organų donorystės idėja.

Kauno klinikose transplantacijos atliekamos jau daugiau nei 20 metų ir išlieka viena prioritetinių ligoninės veiklos bei plėtros sričių. Per kelis dešimtmečius transplantologijos sritis vystėsi ir tobulėjo, joje kasmet diegiamos reikšmingos diagnostikos ir gydymo naujovės. Klinikose atliktų kepenų transplantacijų skaičius auga kasmet: pernai 16, o per šių metų 11 mėnesių – jau 19 kepenų transplantacijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA