G. Landsbergis vėl lankosi Kyjive: žiema ukrainiečiams bus sunki - Kas vyksta Kaune

G. Landsbergis vėl lankosi Kyjive: žiema ukrainiečiams bus sunki

BNS, URM inf. 2022/11/28 14:33
URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su kitų šalių kolegomis pirmadienį lankosi Kyjive.

„Mes, užsienio reikalų ministrai iš Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos šiandien esame Kyjive, visiškai solidarizuodamiesi su Ukraina. Nepaisant Rusijos bombų lietaus ir barbariško brutalumo, Ukraina laimės“, – savo „Twitter“ paskyroje pirmadienį paskelbė G. Landsbergis.

„Susitikimai Kyjive prasidėjo nuo dviejų Ukrainai aktualiausių temų – energetinės krizės ir Specialiojo tribunolo agresijos nusikaltimui tirti. Tikiuosi, kad Ukrainos prašymą išgirs bei palaikys ir tos šalys, kurios dar nėra apsisprendusios dėl Specialiojo tribunolo steigimo“, – po ministrų susitikimo su Ukrainos Generalinio prokuroro pavaduotoju Oleksii Khomenko sakė ministras G. Landsbergis.

Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija (URM), susitikime su „Ukrainos energijos“ vadovybe Europos šalių ministrai išgirdo prašymą padėti Ukrainai ne tik ginklais, bet ir transformatoriais bei elektros generatoriais.

„Ši žiema bus itin sunki visiems, bet Ukrainoje, kur nuolat griaudi sprogimai, daug kur yra sutrikęs ir elektros, ir vandens tiekimas, ji bus dar sunkesnė. Ukraina ypač vertina iš Lietuvos gautus elektros generatorius, transformatorines ir tikisi, kad mūsų pavyzdžiu paseks dar daugiau šalių“, – URM pranešime cituojamas G. Landsbergis.

Jis Kyjive lankosi praėjus kelioms dienoms po premjerės Ingridos Šimonytės vizito. Ji kartu su keliais kitais Europos lyderiais buvo atvykusi pagerbti 1932–1933 metų Holodomoro, kurį Kyjivas laiko buvusio Sovietų sąjungos lyderio Josifo Stalino režimo sąmoningai vykdytu genocidu, aukų atminimo.

Pasak Lenkijos ir Lietuvos žiniasklaidos, šių dviejų ES valstybių narių ministrai pirmininkai į Ukrainą atvyko ir derybų, per kurias visų pirma galėjo būti kalbama apie galimą naują migracijos iš Ukrainos bangą ateinančią žiemą.

Rusija, vasario pabaigoje pradėjusi karinę invaziją į Ukrainą, pastarosiomis savaitėmis atakavo ir stipriai pažeidė Ukrainos energetikos infrastruktūrą. Vakarai skiria karinę, humanitarinę, finansinę pagalbą šaliai, ėmėsi beprecedenčių sankcijų prieš Rusiją.

Kas vyksta Kaune” primena, kad Ukrainoje G. Landsbergis viešėjo kovo viduryje taip pat gegužę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA