Paskutinis „Kaunas 2022“ savaitgalis: sekmadienio renginiai | Kas vyksta Kaune

Paskutinis „Kaunas 2022“ savaitgalis: sekmadienio renginiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį prasidėjęs Kauno trilogijos uždarymo savaitgalis tęsiasi, o Kaune sekmadienį netruks renginių ir vietų, kurias galės aplankyti visi gyventojai. Apžvelgiame, ką serviruoja „Kaunas 2022“ programa šiam sekmadieniui.

Šeštadienį kauniečiai plūdo į Kauno „Žalgirio“ areną, kur įvyko trečiasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Sutartis“. Didžiajame uždarymo pasirodyme susipynė klasika, elektronika, šokis ir unikali scenografija, įkvėpta M. K. Čiurlionio kūrybos.

Mitinio Žvėries buveinės Kauno modernizmo pjūviuose

Fotomeno festivalis „Kaunas photo“ 2021 m. surengė meninę rezidenciją, kurios metu menininkas iš Naujosios Zelandijos, Chirag Jindal, naujai pažvelgė į Kauno modernizmo ikoninius pastatus. Menininkas į vieną atvaizdą sutalpino tiek jų matomąją dalį, tiek ir požemius. Paroda eksponuojama šviesdėžėse.

Paroda rodoma Vienybės aikštėje po atviru dangumi, ištisą parą ir yra skirta žiūrėti tamsos valandomis.

„Smaragdo kelias“

Programa „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ Kauno rajonui padovanojo visą gausybę įspūdingų bendruomenių, tarptautinių ir šiuolaikinių renginių, beveik šimtą Lietuvos ir užsienio menininkų viešo meno objektų, turizmą ir pasididžiavimą keliantį maršrutą „Smaragdo kelias“.

Paroda-instaliacija „Smaragdo kelias“ – vietos bendruomenių ir lyderių, kultūros centrų ir kūrėjų, „Kaunas 2022“ ir partnerių darbo rezultatus apžvelgianti fotografijų paroda.

Vieta: Skveras prieš Kauno rajono savivaldybę (Savanorių pr. 371).

Instaliacija „Kelionė į save per miestą“

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras jungiasi prie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginių ir kviečia lapkričio 26 d., nuo 10.00 val. aplankyti floristų sukurtą instaliaciją „Kelionė į save per miestą“ (Griunvaldo g. 20, Kaunas). Tai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ oficialaus uždarymo „III-asis trilogijos veiksmas: SUTARTIS“ programos dalis.

Instaliaciją bus galima rasti nuo 10 val. ryto iki vidurnakčio Griunvaldo g. 20.

Paroda „ANBO. Avangardo naujokai bet oho“

Lietuvos aviacijos muziejus kartu su Kaunas 2022 šį rudenį pristato parodą „ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho“. Paroda vainikuoja visą pusmetį kurtą tinklalaidžių ciklą apie ANBO epochos Lietuvą nuo 1925 m. iki 1939 m. Parodos pagrindinė tema – pažintis su Antano Gustaičio gyvenimu ir jo indėliu Lietuvos aviacijai: pačio sukurtais moderniais ANBO lėktuvais.

Parodoje galima apsilankyti nuo 10 val. iki 16 val. Aviacijos muziejuje Aleksote (Veiverių g. 132).

Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“

„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke, Šiuolaikinio meno centru ir Kauno paveikslų galerija. Parodoje gausu menininkės kūrinių, apžvelgiančių įvairius kūrybos laikotarpius bei praktikas: nuo konceptualaus meno, eksperimentinio kino iki erdvinių instaliacijų, objektų ir performanso meno.

Parodą rasite Kauno paveikslų galerijoje nuo 10 val. iki 18 val. Paroda mokama, bet šį savaitgalį taikomos nuolaidos.

Paroda „Working class Heroes“

Laisvė, galia, pinigai, žmogaus teisės – tai universalios temos, į kurias gilinasi pirmasis Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR/ Musée vun der Aarbecht. Kauno Paveikslų galerijoje eksponuojama MUAR paroda „Working Class Heroes“ šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre Bausch (1891–1935), Léon Weirich (1878–1942) ir Jean Schortgen (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių. Asmeninės istorijos žmonių, sukūrusių Liuksemburgą, iš naujo kelia klausimus – kas sukūrė jūsų šalį, kas šiandien atstovauja jūsų teises?

Parodą rasite Kauno paveikslų galerijoje nuo 10 val. iki 18 val. Paroda mokama, bet šį savaitgalį taikomos nuolaidos.

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

William Kentridge (PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą parodą pristatantis Lietuvoje ir Kaune – ten, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Menininkas dažnai apibūdinamas kaip skaudžiai atviras humanistas. Parodoje „Tai, ko nepamename“ (kuratorė – Virginija Vitkienė) susiliečia skirtingos technikos, skirtingi žanrai, bet labai panašios dominuojančios spalvos. Juoda ir balta. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir padėti pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Jis genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Parodą rasite M. K. Čiurlionio muziejuje nuo 10 val. iki 18 val. Paroda mokama, bet šį savaitgalį taikomos nuolaidos.

Paroda „Ukraine! Unmuted“

„Ukraine! Unmuted“ – unikali galimybė išgirsti ilgai tildytą Ukrainos kultūros balsą, o apie tai, koks Ukrainos menas buvo ir yra, leisti kalbėti pačiam menui. Svarbiausias trienalės programos akcentas – 17 meno projektų pristatanti paroda, kurioje – Ukrainos menininkų vaizdo kūriniai, instaliacijos, tapybos, grafikos, fotografijos darbai.

Parodą galima aplankyti 10-18 val. Kauno centriniame pašte.

„Kaunas 2022 Videocollectives“ peržiūra

„Videocollective“ suteikia galimybę kiekvienam pasidalinti savo unikaliu požiūriu į savo miestą, prisijungti prie tarptautinio būrio menininkų, kūrėjų, studentų ir plačios visuomenės bei dalintis savo kūrybine išraiška naudojant vaizdo meną. „Videocollective“ tęsiasi jau daugiau nei 38 metus. Tai yra tarptautinis vaizdo meno projektas, įkurtas tarpdisciplininio menininko Natan Karczmar 1984 metais. Dabar šis projektas yra organizuojamas bendradarbiaujant su vaizdo meno festivalu VIDEOFOMES Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, ir Service Universite Culture (SUC).

Apsilankyti galima 10-18 valandomis „Kaunas 2022” biure (Laisvės al. 36).

Paroda „Mitinio žvėries kilimas“

Kauno Mitinio Žvėries kilimas – unikalus tekstilės kūrinys. Pirmuosius kilimo-pievelės kūrybos darbus atliko tekstilininkė Danguolė Bečelytė Čachavičienė. Ji, kartu su tekstilės studijos vadove Agniete Janušaite-Vitkūniene, ruošė stakles bei kantriai dirbo visus kruopštumo reikalaujančius, su audimu susijusius darbus. Lapkričio 25 d. 16 val. galima bus susitikti su kilimo-pievelės kūrėjomis, klustelti apie naudotas tekstilės technikas ar kartu pasidžiaugti taip gražiai susiraizgiusių siūlų rezultatu.

Paroda eksponuojama nuo 10 val. iki 20 val. Kauno kultūros centro II a. parodų erdvėje (Vytauto pr. 79).

Paroda „The Family of Man“

„The Family of Man“ (liet. Žmonių šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt valstybių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Parodą galėsite aplankyti Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2) nuo 11 iki 17 val.

Filip Markiewicz paroda „Ultrasocial pop“

Liuksemburgo menininkas Filip Markiewicz atvyksta į Kauną su tarpdisciplininiu projektu „Ultrasocial Pop“, 2019 m. įvertintu prestižiniu „Art Prize Bourse Bert-Theis“ prizu. „Ultrasocial Pop“ jungia tapybą, piešimą, kiną, performansą ir unikalų muzikinį projektą. Autorius siekia meno sąvokas permąstyti laikais, kai meno istorija yra perrašoma socialiniuose tinkluose. „Ultrasocial Pop“ instaliacijos idėja – atskleisti tikrovės užkulisius ir sukurti naują savitą dada-siurealistinės popkalbos formą, bandant suprasti šiandieninės Europos visuomenės raidą.

Parodą nuo 11 iki 16 valandos galėsite aplankyti Galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27).

Vasario-16 aktas

Metų pradžioje pakvietusi į pirmąjį pasimatymą su Vasario 16-osios Aktu, Istorinė Prezidentūra skelbia paskutinio pasimatymo datą. Lapkričio 27 d., sekmadienį, kauniečiai ir miesto svečiai turės paskutinę galimybę iš arti pamatyti autentišką modernios valstybės gimimo dokumentą – Lietuvos Tarybos nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pasirašytą 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje. Po šio pasimatymo dokumentas grįš pas saugotoją ir savininką – Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politinį archyvą.

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas) nuo 11 iki 16 val. vyks šio dokumento atsisveikinimo renginys su prof. Liudu Mažyliu.

Ekskursija „Modernaus meno keliais“

Startuoja naujos ekskursijos autobusu „Modernaus meno keliais“ , kurių metu aplankysime svarbias Kaune kūrusiems modernistams vietas Žaliakalnyje, Ąžuolyne, Centre ir Šančiuose. Ieškosime Samuolio namelio ir baltosios obels iš vienu garsiausių laikomu sukurto lietuviško peizažo Vaisių gatvelėje, apžiūrėsime Šulskio stelas, Strogios skulptūras ir galiausiai aplankysime Drobės galeriją Šančiuose. Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik menininkų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, mažas gatveles ir mažiau žinomus miesto skverus su skulptūromis.

Į ekskursiją būtina registracija info@artkaunas.com. Renginys mokamas, o vyks jis nuo 12 iki 14.30 val. pradedant Gimnazijos g. 6 (Kauno chasidų sinagoga).

Sutarties pasirašymo ceremonija

Kauno Mitinis Žvėris pabudo. Jis tau turi užduotį: „Įveik maršrutą po Saulėtąjį Kauną ir pasirašyk Sutartį su savimi ir miestu“. Maršruto pabaigoje tavęs lauks Karalaitė, Kauno Mitinio Žvėries riaumojimas iš Požeminio Kauno ir daug draugų. Visi kartu sukursime ypatingą dalyką – dovaną sau, kitiems ir miestui. Viską pabaigs linksma ir iškilminga ceremonija.

Įveikus žvėries žaidimą, nuo 15 val. iki 21 val. kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami pasirašyti sutartį prie Gatvės meno sienos Nemuno krantinėje šalia M. K. Čiurlionio tilto. Atvykimas iš Nemuno salos pusės.

Paroda „Trauma“

Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Jausti laikinumą mūsų aplinkoje visada traumuojanti patirtis. Mes šią patirtį tramdome, suvaldome vien tam, kad galėtume gyventi didesnėse ar mažesnėse komforto zonose. Komforto zona turi būti saugi, graži ir sterili. Gražindami ir sterilizuodami savo aplinkas, mes neišvengiamai jas žeidžiame (traumuojame).

Paroda veiks nuo 16 iki 19 valandos Kauno menininkų namuose.

Kino patirtis „Žalias namas“

Jaukus žalias Panemunės medinukas pakvies į kino kelionę. Galbūt didžiajame ekrane atrasi ne tik savo mylimiausias Kauno vietas, bet ir išvysi besišypsantį savo kaimyną?

Apsilankyti galite 16-19 val. „Kinas Panemunė“ (Vaidoto g. 26).

Koncertas „Jidiš vėl skamba Kaune. Močiutės dainų įkvėpta“

Koncerte skambės Argentinoje gimusios, šiuo metu JAV gyvenančios, tačiau savo kaunietiškų šaknų nepamiršusios jidiš dainininkės Alejandros Czarny ir jos temperamentingo muzikinio partnerio Michel Gonzales atliekama įvairių laikotarpių litvakiška jidiš muzika bei jidiš dainos iš Argentinos ir Pietų Amerikos.

Koncertas vyks 17 valandą, Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56). Būtina registracija telefonu 8 652 19204. Renginys nemokamas.

Spektaklis „Closing party (arrivederci e grazie)“

Alessandro Bernardeschi ir Mauro Paccagnella sukurtas spektaklis „Closing party (arrivederci e grazie)“ – šokis dviems, ironiškas ir paikas atsisveikinimo valsas, paskutinis akordas, kuris tuo pat metu – ir rimtas, ir lengvabūdiškas. Spektaklyje netrūks absurdo, juoko, sentimentų, plunksnų ir perukų, muzikos, vaizdų ir, žinoma, šokio, kuriame skleisis subtilus senstančių šokio kūnų grožis, sustiprinantis kūrinio politinį charakterį, kur amžius nėra tik metaforinis fonas, veikiau – choreografinės frazės šerdis. Alessandro Bernardeschi, Carlotta Sagna ir Ares D‘Angelo pažada Jums įsimintiną vakarą. Rekomenduojamas amžius: N-16.

Spektaklis vyks 17-17.55 val. Kauno kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54).

Susitikimas su Žilvinu Landzbergu

Menininko Žilvino Landzbergo suprojektuotas Vasaros paviljonas įsikurs Pelėdų kalne. Objektas kuriamas kaip saulę gaudanti skulptūra. Smulkaus ažūro – lazeriu pjauto plieno lakštų paviršiai skirti akcentuoti ryškiai ant Pelėdų kalno šviečiančią pietinę ir vakarinę saulę. Šis meninis objektas taip pat turi funkciją – tai yra ir rekreacinė erdvė meno mokyklos studentams, vieta renginiams.

17 val. planuojamas susitikimas ant Pelėdų kalno.

„Instaliacija „Procesas“

Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.

Instaliacija bus matoma Nepriklausomybės a. 12 nuo 17 iki 23 valandos.

Projekcijos ant Žilinsko galerijos

Nuo 17 iki 23 valandos ant M. Žilinsko dailės galerijos pastato sienos bus projektuojamos įvairios istorijos.

Spektaklis „Kauno asamblėja“

„Kauno asamblėja“ – unikalus spektaklis, sukurtas iš realių žmonių pokalbio, įvykusio 2021 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje. Jungtinė spektaklio kūrėjų komanda – „Porte Parole“ teatras iš Kanados ir NKDT aktoriai pakvietė keturis paprastus nepažįstamus žmones į bendrą vakarienę. Vakarienės metu jie diskutavo temomis, kurios jiems rūpi, dėstė savo požiūrius, gynė savo nuomones, įrodinėjo savo tiesas, ginčijosi, konfliktavo, liejo emocijas ir galų gale ieškojo būdų susikalbėti.

Spektaklis numatomas Nacionalinis Kauno dramos teatre, Rūtos salėje (Laisvės al. 71), nuo 18 valandos. Spektaklis mokamas.

Ekskursija po „Kauno žvėries tvirtovę“

19 valandą planuojama ekskursija po Kauno tvirtovės I fortą (Šiltnamių g., Noreikiškės). Renginys mokamas.

Taip pat nuo 19 iki 22 valandos šioje tvirtovėje bus galima stebėti įvairias instaliacijas.

„K-Totem“

Daugiafunkcinė erdvinė skulptūra „K-Totem“ – vietos kūrėjų, grafikos dizainerių ir iliustratorių saviraiškos erdvė. Šio projekto idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. „K-Totem“ vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atainaujina ir tokiu būdu suteikia galimybę pamatyti kuo daugiau darbų.

Ją galima bus pamatyti Steigiamojo Seimo aikštėje visą parą.

Paroda „Girdėti vaizdą“

Visus metus „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai pakvies lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.

Šią visą parą veikiančią parodą bus galima pamatyti V. Kuzmos gatvėje, netoli rotušės aikštės.

Visą Europos kultūros sostinės uždarymo programą lapkričio 24–27 dienomis Kaune ir Kauno rajone rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA