Rotušės aikštėje jau iškilo pagrindinis Kalėdų akcentas: šiais metais tviskės žvaigždėmis - Kas vyksta Kaune

Rotušės aikštėje jau iškilo pagrindinis Kalėdų akcentas: šiais metais tviskės žvaigždėmis

Statoma kalėdinė eglutė Rotušės aikštėje

Pasiruošimas Kalėdoms Kaune įsibėgėja. Rotušės aikštėje jau įkurdinti šventiniai kupolai, iškilo ir pagrindinis akcentas – žaliaskarė. Šiais metais Kalėdų eglė bus tikra karalienė, tviskės auksinėmis žvaigždėmis.

Kaip seniau skelbė Kauno miesto savivaldybė, jau 14 metų pagrindine miesto puošmena besirūpinančiai menininkei Jolantai Šmidtienei šiųmetę karališką temą inspiravo Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje matytas virtualios realybės filmas „Angelų takais“. Pasak autorės, žaliaskarė skleis jaukumą, šilumą ir viltį.

„Šiemet eglutė bus žvaigždėta, tačiau norisi išlaikyti ir šiek tiek intrigos. Viską darome naujai. Pamaniau, kodėl gi neperteikus šviesos ir spindesio jausmo. Didžiausias iššūkis – smulkios dekoracijos. O jas išpjaustyti ir perkelti ant papuošimų, iš kurių suformuojama žvaigždė, nėra taip paprasta. Dieną turėsime žėrinčią, žibančią auksinę eglę, o naktį ji bus šiek tiek paslaptingesnė“, – tikino J. Šmidtienė.

Pasak menininkės, 24 metrų aukščio Kalėdų eglę papuoš aukso lašeliai ir daugiau kaip 500 rankomis sukurtų žvaigždžių.

„Metalinį eglės karkasą sudarys natūralios šakos, o forma bus labai artima tikram miško medžiui. Papildomų žaisliukų – nebus. Ryškiausia žvaigždė švies viršūnėje. Iš kalėdinio miestelio žmonėms linkiu išsinešti viltį, kad viskas bus gerai – šviesa visada nugali tamsą“, – apie savo kūrinį kalbėjo J. Šmidtienė.

Kalėdinės pasakos kūrėja Jolanta Šmidtienė ir šiųmetės dekoracijos / Kaunas.lt nuotr.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad šių metų eglutės įžiebimo šventės idėjos sukūrimas ir įgyvendinimas kainuos 176 tūkst. eurų su PVM, iš jų kiek daugiau nei 169 tūkst. eurų numatyta skirti miesto biudžeto lėšų, o beveik 7 tūkst. eurų turėtų padengti rėmėjai.

Tuo metu eglutės įžiebimo renginys Kaune kainuos daugiau nei pati Kalėdų eglė. Viešojo pirkimo konkursą, kaip ir pernai, laimėjo renginių organizavimo bendrovė „Lietuvis“, miestas šventei maksimaliai numatęs skirti beveik 170 tūkst. eurų su PVM.

Kalėdų eglė Rotušės aikštėje bus įžiebta penktadienį, lapkričio 25 dieną. Portalas „Kas vyksta Kaune“, vienijantis didžiausią kauniečių bendruomenę internete, kaip ir kiekvienais metais, laukiamą reginį transliuos tiesiogiai internetu, jį galima bus stebėti portale „Kas vyksta Kaune“.

Kviečiame prisijungti prie Kalėdų eglutės įžiebimo renginio socialiniame tinkle „Facebook“ ir gauti visą naujausią informaciją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA