Lietuvos sporto universitete atidarytas pirmasis pasaulyje nacionalinis studentų sporto muziejus - Kas vyksta Kaune

Lietuvos sporto universitete atidarytas pirmasis pasaulyje nacionalinis studentų sporto muziejus

LSU nuotr.

Penktadienį Lietuvos sporto universitete (LSU) atidarytas pirmasis pasaulyje nacionalinis studentų sporto muziejus, o iškilmingos ceremonijos metu LSU Garbės daktaro regalijos įteiktos Tarptautinės universitetinio sporto federacijos (FISU) prezidentui Leonzui Ederiui.

Dar sausį LSU Garbės daktaro vardas L. Ederiui buvo suteiktas už tarptautinę studentų sporto plėtrą ir jos puoselėjimą.

„Įsimintinas momentas. Šiandien švenčiame ne tik Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA, – aut. past.) šimtmetį, bet ir pirmojo pasaulyje nacionalinio studentų sporto muziejaus atidarymą. Esu labai laimingas ir dėl garbingo apdovanojimo, kurį man suteikė LSU. Manau, kad šis Garbės daktaro vardas skirtas ne tik man, bet ir visam studentų sporto judėjimui“, – teigė FISU prezidentas.

Kaip skelbiama LSU pranešime spaudai, iškilmingoje Lietuvos studentų sporto muziejaus pristatymo ceremonijoje atidarymo juostą perkirpo E. Ederis, LSU rektorė Diana Rėklaitienė, ŠMSM sporto viceministras Linas Obcarskas ir LSSA prezidentas Česlovas Garbaliauskas.

„Šios Garbės daktaro inauguracijos ir studentų sporto muziejaus atidarymo reikšmė yra viešinti studentų sporto judėjimą, nes tai yra jauni žmonės, kurie turi būti fiziškai aktyvūs. Labai svarbu, kad universitetuose būtų sudaryta galimybė karjerą tęsti sportininkams, kurie nepasiekė didelio meistriškumo lygio, tačiau nenori užbaigti savo sportinio kelio – būtent LSU suteikia tokią galimybę.

Taip pat manau, kad pačioje sporto sistemoje studentų sportas turėtų užimti ryškesnę vietą ir būti daug labiau matomas“, – kalbėjo LSU rektorė D. Rėklaitienė.

Sporto viceministro teigimu, pirmasis pasaulyje studentų sporto muziejus ne tik įkvepia pažvelgti į praeitį, bet ir skatina mąstyti apie ateitį.

„Šis muziejus turi labai didelę simbolinę reikšmę. Džiugu, kad turime galimybę sukurti tokį muziejų ir būti pirmaisiais pasaulyje. Puoselėjame labai turtingą studentų sporto istoriją, todėl tikiuosi, kad šiame muziejuje bus pastebimas istorijos kūrimo tęstinumas“, – sakė L. Obcarskas.

L. Ederis pasidžiaugė, kad per koronaviruso pandemiją sustojęs studentų sporto judėjimas dabar po truputį atsigauna.

„Po pandemijos sugrįžome su Europos studentų žaidynėmis Lodzėje (Lenkija), kuriose dalyvavo 5400 studentų. Ne visos šalys yra tokiame pačiame lygyje, tačiau dauguma jų pasiruošusios toliau augti. Ypač po to, kai universitetų bendruomenės ima suprasti studentų sporto teikiamas naudas“, – atviravo naujasis LSU Garbės daktaras.

L. Ederis jau daugiau nei dešimtmetį dalyvauja FISU institucijos veikloje, šešerius metus (nuo 2015 metų iki 2021 metų) buvo viceprezidentas, o 2021-aisiais išrinktas prezidentu. Nuo 2003 metų jis ne kartą vadovavo vasaros ir žiemos universiadų organizaciniams komitetams, buvo vienas iš pasaulio studentų sporto šakų (golfo, jojimo, triatlono, slidinėjimo, salės futbolo, orientavimosi sporto, šachmatų, teniso) čempionatų organizatorių.

„Leonzas savo karjerą pradėjo nuo eilinio studento. Vėliau kartu su juo kūrėme Europos studentų sporto asociaciją ir visada išlikome bičiuliais. Šiandien kartu mes švenčiame LSSA šimtmetį ir atidarome pirmąjį pasaulyje nacionalinį studentų sporto muziejų. Žinote, didesnės svajonės net negali būti“, – apie kolegą L. Ederį kalbėjo LSSA prezidentas Č. Garbaliauskas.

Dabartinis FISU prezidentas aktyviai dalyvauja ir Europos studentų plėtrą koordinuojančioje institucijoje EUSA (European University Students Association). Jis nuo 2005 metų iki 2012 metų buvo Europos studentų sporto asociacijos iždininkas, o 2012–2015 metais išrinktas šios institucijos viceprezidentu.

L. Ederis papildė LSU Garbės daktarų būrį, kuriame – daug žinomų sporto, politikos, verslo ir kitų sričių atstovų. Tarp jų prezidentas Valdas Adamkus, LSU alumnas, olimpinis, pasaulio ir Europos krepšinio čempionas Modestas Paulauskas, Karolinska universiteto (Švedija) profesorius Hakanas Westerbladas, legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis ir kiti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA