Lietuva Juodkalnijoje užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą | Kas vyksta Kaune

Lietuva Juodkalnijoje užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą

delfi.lt 2022/11/14 22:01
/ „LTU Basketball“ „Facebook“ nuotr.

Pasaulio čempionato atrankos K grupėje pirmadienį vakare Lietuvos rinktinė (8/2) svečiuose 65:56 (19:15, 18:15, 12:14, 16:12) įveikė Juodkalnijos rinktinę (6/4) ir užsitikrino vietą 2023-iųjų pasaulio čempionate.

Klampiose rungtynėse lietuviai varžovams leido pirmauti tik 19 sekundžių, o didesnę persvarą susikūrė, kuomet nuo suolo pakilo Mindaugas Kuzminskas. Rinktinės kapitonas greitai pelnė 11 taškų ir padėjo Lietuvai susikrauti 7 taškų pranašumą (37:30).

Po didžiosios pertraukos šeimininkai nepasidavė: laimėjo atkarpą 10:5 bei sumažino atsilikimą iki 3 taškų (44:47). Tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko nuveikti. Lietuviai surengė lemiamą atkarpą 14:3 ir po Kuzminsko dvitaškio likus 3 minutėms iki mačo pabaigos įgijo didžiausią 14 taškų pranašumą (61:47).

Paskutinis FIBA pasaulio čempionato atrankos langas numatytas kitų metų vasarį.

Jo metu lietuviai susigrums su Vengrijos (namuose) ir Prancūzijos (svečiuose) krepšininkais.

Juodkalnija: Vladimiras Mihailovičius ir Nikola Ivanovičius po 11, Dino Radončičius 7, Nemanja Radovičius, Zoranas Nikoličius ir Igoris Drobnjakas po 6 taškus.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas ir Mindaugas Kuzminskas po 13, Martynas Echodas 8, Gytis Radzevicius 7, Eigirdas Žukauskas 6, Margiris Normantas ir Eimantas Bendžius po 5, Kristupas Žemaitis ir Marekas Blaževičius po 4, Mindaugas Girdžiūnas (13 min.), Gytis Masiulis (47 sek.) taškų nepelnė, Arnas Velička nežaidė.

Planetos pirmenybės 2023-iaisiais vyks Filipinuose, Indonezijoje ir Japonijoje.