Prabangiausioje Kauno galerijoje – NFT paroda „Mažasis princas“ | Kas vyksta Kaune

Prabangiausioje Kauno galerijoje – NFT paroda „Mažasis princas“

NFT paroda „Mažasis princas“ / Organizatorių nuotr.

Neįtikėtinų įvykių sūkuryje išryškėja amžinosios vertybės, nepaklūstančios nei laikui, nei protui. Praeito šimtmečio vidurio Antuano de Sent Egziuperi gyvenimo prasmė persikelia į pilną paslapčių ir virtualaus pasaulio NFT parodą „Mažasis princas“. Tai – Algimanto Kavaliūno tapybos darbai, išjausti poetės Gulbės eilėmis, apgaubti svaiginančiais Kvepalų ministerijos aromatais, atveria duris į neišmatuojamas pasąmonės gelmes, į kiekvieno širdį…

Gulbės galerija įsikūrusi „Magnus” verslo centre su panoraminiu vaizdu į Nemuno salą ir Kauno miesto centrą. Tai erdviausios 600 kv. m. patalpos per visą centrinio pastato antrą aukštą.

Galerijos savininkė Rasa Lebedevienė – poetė Gulbė, rengia temines parodas, kuriose sujungia skirtingą meną į vieną visumą. Paveikslai prabyla poetės sukurtomis eilėmis, kurios nuskraidina į Mažojo princo istorijas. Kiekvienam parodos lankytojui galerijos savininkė pristato A. Kavaliūno tapybos darbų parodą „RUDENS ABSTRAKCIJA“ su visais į juos įsiliejusiais Mažojo princo personažais.

„A. Kavaliūnui artimas abstrakcijos žanras pamažu virto kasdiene saviraiškos priemone, kurioje atsiskleidžia išgyvenimų, nuotaikų ir emocijų dermė, meistriškai atvaizduota paveiksluose. Dailininkui būdingi spalvingi, ryškūs darbai, dažnai pasižymintys skaidyta, tačiau ritminga kompozicija, kuri žadina žiūrovo vaizduotę. Gerai pažįstamas autoriaus braižas: laisvos stilistikos ryškūs, grynųjų spalvų kolorito darbai, kurie spinduliuoja emocijomis, tarpusavio derme ir ekspresija. Nepamirštamas ir visada dailininko akcentuotas dėmuo: nei vienam kūriniui nėra suteiktas pavadinimas, tai sąmoninga dailininko užduotis žiūrovo vaizduotei – susikurti ar atrasti, ką kalba paveikslas, pajausti, kokias emocijas žadina spalvotos kompozicijos“, – teigia menotyrininkė Jurgita Ilčiukaitė.

NFT paroda „Mažasis princas“ / Organizatorių nuotr.

Parodos lankytojai išvys unikalius NFT kūrinius: paveikslams sukurtos poetės Gulbės eilės, perkeltos į dirbtinio intelekto programą, atgimsta skaitmeninėje erdvėje. Tai – parodos partnerių 0x0.art kuriamas projektas, kuriame skirtingais dirbtinio intelekto moduliais vartotojai gali kurti paveikslus iš teksto ir paversti juos į NFT. Dirbtinis intelektas, nuskaitęs tekstą „paroda Mažasis princas“ nupiešė avinuko dėžutę. Ji puikuojasi parodos TV ekrane.

Lankytojus taip pat nustebins pirmoji knygos ekranizacija pasaulyje – lietuvių filmas: režisieriaus Arūno Žebriūno 1966 m. Lietuvos kino studijoje sukurtas „Mažasis princas“. Vaidina legendinis lietuvių aktorius Donatas Banionis. Šio filmo sutrumpintą versiją, galėsite pažiūrėti parodoje esančioje video salėje.

Visus lūkesčius pranoks ir Kvapų vakarai. Besimėgaudami gurmaniškais užkandžiais ir besileidžiančios saulės spinduliais, keliausite į naktinio Kauno apsuptą kvepalų pasaulį. Tai įvadinė, lengvai suprantama programa kvepalų mylėtojams, kurie domisi, smalsauja, bet dar nežino nuo ko pradėti. Kaip išsirinkti sau tinkančius nišinius kvepalus, papasakos „Kvepalų ministerijos“ įkūrėja – Evelina Jankauskienė.

NFT paroda „Mažasis princas“ / Organizatorių nuotr.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad galerijoje vyksta ir edukacinė programa „Kūrybinės dirbtuvės – Mažasis princas“ mokykloms. Skambant poetės Gulbės eilėms, analizuojamos Mažojo princo vertybės, eilių prasmės ir visa tai, kas lieka tarp eilučių. Moksleiviai, ištraukti iš mokyklos suolo, plečia savo akiratį ir lavina kūrybiškumą. Dirbtinio intelekto pagalba, įvesdami tekstus, kuria NFT paveikslus. Mokosi derinti skirtingų laikotarpių meno stilius, pasirenkant patikusio dailininko braižą, bei dominuojančias spalvas.

Gruodžio mėnesį Mažasis princas pasipuoš žiemos rūbu ir atskris su nauja paroda „Kalėdinis žaisliukas“. Parodos ambasadorė – bliuzo karalienė Arina, papuoš paveikslus savo kurtais juvelyriniais dirbiniais.

Paroda vyks iki sausio 1 dienos. Jau priimami užsakymai kalėdiniams įmonių vakarėliams – pagal asmeninius poreikius, organizuojami individualūs užsakymai. Galerija talpina nuo 15 iki 200 asmenų. Rezervacija tel.: +370 659 04582 Rasa Gulbė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA