Pasaulio taurės etape Indianapolyje D. Rapšys iškovojo sidabrą | Kas vyksta Kaune

Pasaulio taurės etape Indianapolyje D. Rapšys iškovojo sidabrą

ltuswimming.com 2022/11/04 08:12
Danas Rapšys / DELFI nuotr.

Lietuvos plaukikams trečiasis Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės etapas prasidėjo sėkmingai. Pirmąją varžybų dieną Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Rūta Meilutytė pateko į savo rungčių finalus.

Indianapolyje (JAV) vykstančiame trečiajame etape D. Rapšys vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė antrą vietą.

Lietuvos plaukikas distanciją įveikė per 3 min. 37,50 sek. ir nusileido tik atrankos lyderiui amerikiečiui Kieran Smith (3:35.99). Bronza atiteko kitam JAV plaukikui Jake Magahey (3:38.02).

Distancijos metu lietuvis tvirtai laikėsi lyderių trejete, o įpusėjus distancijai pakilo į antrąją poziziją, kurios neužleido iki pat finišo.

Į vyrų 400 m l. stiliumi finalą lietuvis pateko trečiu rezultatu (3:43.23).

Priminsime, kad tiek pirmajame varžybų etape Berlyne, tiek ir antrajame etape Toronte jis šioje rungtyje buvo trečias.

D. Rapšys – vienas tituluočiausių Pasaulio taurės plaukikų. Per savo karjerą 27-erių panevėžietis yra iškovojęs net 32 šių varžybų apdovanojimus (16 aukso, 11 sidabro ir penkis bronzos medalius).

A. Šidlauskas vyrų 100 m krūtine finale atplaukė septintas (58.50).

Nugalėtoju tapo amerikietis Nic Fink (56.15), iškovojęs trečią pergalę iš eilės šioje rungtyje. Antrą vietą užėmė japonas Yoshiki Yamanaka (56.82), trečias finišavo amerikietis Reece Whitley (57.14).

Vyrų 100 m krūtine atrankoje A. Šidlauskas taip pat buvo septintas ir buvo kiek greitesnis (58.39).

Priminsime, kad ankstesniuose pasaulio taurės sezonuose 25-erių panevėžietis yra iškovojęs vieną sidabro ir keturis bronzos medalius.

Finalinius lietuvių pirmosios dienos plaukimus uždarė R. Meilutytė. 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finale Lietuvos sportininkė distanciją įveikė per 59,58 sek. ir finišavo septinta.

Nugalėjo amerikietė Beata Nelson (57.81), vos 0,01 sek. aplenkusi prancūzę Béryl Gastaldello (57.82). Trečia atplaukė švedė Louise Hansson (58.12).

Moterų 100 m kompl. būdu kvalifikacijoje R. Meilutytė užėmė aštuntą vietą (59.67).

Per savo sportinę karjerą 25-erių kaunietė jau yra iškovojusi 18 Pasaulio taurės medalių – dešimt aukso, šešis sidabro ir du bronzos.