Kaune prasidėjo Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis | Kas vyksta Kaune

Kaune prasidėjo Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis

KKC nuotr.

V-asis Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis (VAFKF) atvyko į Kauną. Lapkričio 3 d. Kauno menininkų namuose surengtas pagrindinės festivalio programos dalies – parodos „Pasivaikščiojimas“ atidarymas ir jį lydintys renginiai.

Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis – kasmetinis renginys, prasidėjęs sostinėje, tačiau kasmet apkeliaujantis vis daugiau Lietuvos miestų. Kaip nurodoma Kirtimų kultūros centro (KKC) pranešime, festivalis siekia skleisti tradicines fotografijos technologijas ir jas pritaikyti šiuolaikinio meno kontekste.

Šiemet festivalio tema – „Pasivaikščiojimas“

VAFKF kasmet pasirenka festivalio temą, skelbia tarptautinį atvirą konkursą Lietuvos ir užsienio menininkų darbams ir vėliau parodoje pristato atrinktus kūrinius bei retrospektyvinę dalį. Šiųmetinio festivalio tema – „Pasivaikščiojimas“. Ėjimas – kaip priemonė ieškoti dialogo tarp stebėtojo ir objekto, lengvai prieinamas meditacijos būdas, įrankis savo rakursui rasti ir pritaikyti jam turimą optiką. Kelyje per patirtį į bendrą pjesę neišvengiamai jungiasi bendrakeleiviai, o distancija kloja pamatus sudėtingai ir nenuspėjamai dramaturgijai.

Festivalio parodos ekspozicija apima platų kartų ir technologijų spektrą: nuo drąsių eksperimentų, jungiančių piešimą su fotografija ir „hand-made“ objektų, iki klasikinės nespalvotos analoginės fotografijos.

Retrospektyvinėje parodos dalyje šiemet pristatomas klaipėdiečio Raimundo Urbono (1963-1999) ankstyvasis ciklas „Requiem seniems džinsams“ iš privačios Gintauto Trimako kolekcijos.

Festivalio programa:

Paulo Paz leis pakeliauti ir pamatyti 10 didžiausių pasaulio pastatų. Mykolas Piekuras dalijasi: „Vaikystėje pas močiutę ir senelį su šeima žiūrėdavome skaidres iš jų kelionių po Aziją. Dabar atmintyje tai atrodo lyg Netflix dokumentika. Prisiminimai paskatino fotografuoti E6 procesu ir mane. Ši skaidrių kompozicija tai bandymas supinti prisiminimus ir skaidrių šviesa sukurti keistą realybių atspindį“.

Lapkričio 8 d., 18.30 val. vyks VAFKF partnerio, ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ pristatomas kino vakaras. Programoje – nebylioji rež. Harry Langdon Slapstick trijų 8mm juostų komedija „Soldier man“, sukurta 1926 metais.

Filmą įgarsins gyva muzika – specialiai filmui parengto garso takelio atlikimas pianinu sukurs gyvą dialogą su filmu ir ryšį su žiūrovu, pateikdamas unikalią juostos interpretaciją. Renginyje dalyvaus kino mechanikė Judita Ragauskaitė ir pianistas Pavel Pavlosyuk.

Šiemet paskutinis Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio renginys Kaune – lapkričio 18 d., 18.30 val., vyksiantis parodos uždarymas, kurį palydės dar vienas kino vakaras.

Kino vakaro programoje – keturių kūrinių, sukurtų ant 16 mm kino juostos peržiūra originaliu formatu, leisianti pasimėgauti projektoriuje besisukančios juostos traškesiu.

Renginyje rodomi kūriniai: Yauheni Hlushan  „Mano vaikystės pasivaikščiojimas“ (2022, 1 min. animacinis filmas), Wital Stužka „Gabe“ (2002, 7 min.), naujo Eglės Razumaitės filmo „Ooditė“ eskizai su autorės komentarais ir Miki Ambrózy kino performansas dviem 16 mm projektoriams „Holding, Not Measuring“. Kino vakare dalyvaus autoriai Miki Ambrózy ir Eglė Razumaitė.

Visi festivalio renginiai – nemokami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA