Toronte D. Rapšys iškovojo bronzos medalį, R. Meilutytė – septinta | Kas vyksta Kaune

Toronte D. Rapšys iškovojo bronzos medalį, R. Meilutytė – septinta

DELFI nuotr.

Kanadoje prasidėjo Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės sezono antrasis etapas. Pirmąją varžybų dieną Toronte iš trijų į finalus patekusių lietuvių medalį iškovoti pavyko Danui Rapšiui.

Danas Rapšys vyrų 400 m l. stiliumi finale iškovojo bronzą.

Lietuvis finišavo per 3 min. 38,95 sek. ir nusileido tik amerikiečiui Kieran Smith (3:38.34) ir PAR plaukikui Matthew Sates (3:37.52).

Į finalą D. Rapšys pateko antruoju rezultatu (3:42.64).

Priminsime, kad pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne 27-erių panevėžietis šioje rungtyje taip pat buvo trečias (3:40.36). D. Rapšiui priklausantis šalies rekordas yra 3 min. 33,20 sek., rašoma Lietuvos plaukimo federacijos pranešime žiniasklaidai.

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine finale užėmė penktą vietą.

Lietuvis distanciją įveikė per 57,91 sek. Nugalėtoju tapo JAV plaukikas Nic Fink (56.39), aplenkęs olandą Caspar Corbeau (57.33) ir amerikietį Reece Whitley (57.45).

Atrankoje 25-erių panevėžietis buvo šeštas (58.15).

A. Šidlausko asmeninis rekordas yra 57,52 sek. Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Giedriui Titeniui (57.02).

Rūta Meilutytė moterų 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje finišavo septinta.

25-erių lietuvė buvo kiek lėtesnė nei ryte ir nuotolį įveikė per 59,67 sek.

Nugalėtoja tapo Prancūzijos sportininkė Béryl Gastaldello (57.97). Antrą vietą užėmė amerikietė Beata Nelson (58.06), trečia atplaukė atrankos lyderė švedė Louise Hansson (58.31).

Į finalą R. Meilutytė pateko penktuoju rezultatu (59.42). Kaunietei priklausantis šalies moterų rekordas šioje rungtyje yra 57,68 sek.

Pasaulio taurės etapai vyksta trumpajame 25 m baseine ir tęsiasi tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio.

Artimiausi lietuvių startai

Tarp Toronto ir Lietuvos 7 val. skirtumas.

Šeštadienis (spalio 29 diena)

16.48 val. – Sylvia Statkevičius – 200 m l. stiliumi
17.12 val. – Danas Rapšys – 200 m kompl. b.
17.26 val. – Andrius Šidlauskas – 50 m krūtine
17.44 val. – Tomas Navikonis – 100 m l. stiliumi
17.55 val. – Rūta Meilutytė – 100 m krūtine
18.11 val. – Sylvia Statkevičius – 1500 m l. stiliumi

Finalinių plaukimų pradžia – 01.00 val. (naktį iš šeštadienio į sekmadienį).

Primename, kad šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).