Europos rekordą pagerinusi R. Meilutytė iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2022/10/23 21:28
Rūta Meilutytė / FINA „Twitter“ paskyros nuotr.

FINA pasaulio plaukimo taurės 25 metrų baseine etape Vokietijos sostinėje Berlyne sekmadienio vakarą vėl pabiro medaliais Lietuvai.

Įspūdingą greitį pademonstravusi Rūta Meilutytė buvo nepralenkiama moterų 50 metrų plaukimo krūtine finale ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.

Nuo pat starto nuo visų kitų finalininkių atsiplėšusi Lietuvos atstovė distancijoje užtruko viso labo 28,60 sek., pagerino ne tik savo karjeros, bet ir Europos rekordą bei nepaliko jokių šansų savo varžovėms – visas jas paliko sau už nugaros daugiau nei 1,2 sek.

Tik akimirkos, t. y. vos 0,04 sek., mūsiškei pritrūko ir iki pasaulio rekordo (28,56 sek.).

Antra finišavo Sophie Hansson (29,84 sek.) iš Švedijos, o trečia – Graikijos plaukikė Anastasia Gorbenko (30,03 sek.).

25-erių metų kaunietė buvo neprilygstama ir atrankoje, kur nuotolį įveikė per 29,65 sek. ir, laimėjusi savąjį plaukimą, su geriausiu rezultatu pateko į finalą.

Arčiausiai lietuvės kvalifikacijoje buvo dvi švedės – S. Hansson (29,91 sek.) ir Klara Thormalm (30,24 sek.).

Ankstesnis R. Meilutytės karjeros rekordas šioje rungtyje buvo 28,81 sek. (kaip ir Europos rekordas).

Pasaulio rekordas (28,56 sek.) priklauso jamaikietei Aliai Atkinson.

Primename, kad šeštadienį R. Meilutytė triumfavo moterų 100 metrų krūtine finale (1 min. 3,07 sek.), kuriame visas savo oponentes pranoko daugiau nei 1,6 sek.

Šiemet pasaulio taurės dalyvius priims trys miestai. Kitą savaitgalį (spalio 28-30 d.) plaukikai varžysis Toronte, o sezono nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje.