Pasaulio plaukimo taurės atrankoje D. Rapšys finišavo antras, o R. Meilutytė neturėjo lygių | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2022/10/22 11:35
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vokietijos sostinėje Berlyne tęsiasi pirmasis šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame dalyvauja penki lietuviai.

Pirmasis šeštadienį atrankose startavęs D. Rapšys 200 m kompleksiniu būdu distanciją įveikė per 1 min. 56,53 sek.

Pirmoje 29-ių dalyvių grupėje pasirodęs panevėžietis prieš silpnesniuosius plaukimus šiuo metu rikiuojasi taip pat antras. Į vakare vyksiantį finalą pateks aštuoni sportininkai.

Už lietuvį 0,53 sek. greičiau atrankoje plaukė tik Matthew Satesas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Vytautui Janušaičiui (1 min. 52,22 sek.).

Rūta Meilutytė 100 m krūtine atrankoje šeštadienį buvo greičiausia – nuotolį įveikė per 1 min. 04,80 sek.

25-erių R. Meilutytei šioje rungtyje tebepriklauso pasaulio moterų rekordas (1:02.36).

Andrius Šidlauskas šįryt dalyvavo vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje. Savajame atrankos plaukime 25-erių panevėžietis užėmė penktą vietą (27,10 sek.).

Bendroje įskaitoje tarp 29-ių jau finišavusių dalyvių lietuvio laikas yra 11-as. Greičiausias buvo Nicolo Martinenghi iš Italijos (26,44 sek.).

A. Šidlauskui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 26,22 sek.

Naują asmeninį karjeros rekordą vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje pasiekė Tomas Navikonis.

19-metis panevėžietis savo kvalifikaciniame plaukime finišavo aštuntas ir užfiksavo 48,11 sek. rezultatą. Galutinėje įskaitoje po stipriausių plaukimų jis užėmė 15-ą vietą ir į finalą nepateko.

Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Simonui Biliui (46,11).

Priminsime, kad D. Rapšys vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi finale penktadienį iškovojo bronzos medalį. Lietuvos plaukikas nuotolį įveikė trečias – per 3 min. 40,36 sek. ir pelnė 14,9 įskaitinio taško.

Savo ruožtu R. Meilutytė moterų 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finale penktadienį užėmė penktą vietą. Lietuvė distanciją įveikė per 59,08 sek.