Glaudus bendradarbiavimas su skaitmenine laboratorija užtikrina greitesnį ir tikslesnį dantų atkūrimą - Kas vyksta Kaune

Glaudus bendradarbiavimas su skaitmenine laboratorija užtikrina greitesnį ir tikslesnį dantų atkūrimą

Laurynas Banys. Burnos chirurgas, implantuojantis gydytojas / Organizatorių nuotr.

Remiantis statistikos duomenimis, bent vieno danties yra netekęs kas antras lietuvis. Nors laiku atliktas danties atkūrimas gali greitai sugrąžinti estetišką šypseną, pagerinti gyvenimo kokybę ir sustiprinti pasitikėjimą savimi, nemažai žmonių vis atidėlioja šią procedūrą. Odontologijos klinikos „Šypsenos galerija“ gydytoja odontologė ortopedė Gabrielė Šulcaitė ir burnos chirurgas Laurynas Banys pasakoja apie galimas delsimo pasekmes, šiuolaikinių technologijų galimybes, glaudaus bendradarbiavimo su skaitmenine laboratorija svarbą ir pataria, kaip užtikrinti ilgaamžius rezultatus.

Pasak L. Banio, viena liūdniausių pasekmių, kuri laukia netekus vieno ar kelių dantų, yra sumažėjęs kramtymo efektyvumas. Dėl dantų trūkumo, žmogus nebegali kramtyti taip kokybiškai, kaip anksčiau, todėl maistas ilgiau virškinamas bei sunkiau įsisavinamas, nuolat jaučiamas diskomfortas, gali atsirasti virškinimo sutrikimai. Netekus danties, didesnis krūvis tenka likusiems dantims, todėl spartėja jų nusidėvėjimas, didėja skilimo, lūžių tikimybė.

„Padidėjusi likusių dantų apkrova gali nulemti ir žandikaulio sąnario problemas ar net stuburo skausmus“, – priduria G. Šulcaitė.

Burnos chirurgas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų dantys yra darni sistema, todėl net ir netekus vos vieno iš jų, keičiasi greta esančių dantų padėtis – jie ima krypti. Iškrypusius dantis tampa sunkiau išvalyti, todėl ant jų lengviau kaupiasi apnašas ir bakterijos, padidėja ėduonies bei kitų ligų rizika. Dėl didelio prarastų dantų skaičiaus sunkiau ištarti kai kuriuos garsus, o tai neretai tampa šveplavimo priežastimi.

Neatkuriant dantų laiku, ilgainiui prasideda ir žandikaulio kaulo irimas. „Trūkstant žandikaulio kaulo audinių, vėliau gali būti sudėtinga atkurti dantis ant implantų, todėl prireiks kaulo priauginimo, o gydymas pareikalaus papildomų išlaidų bei laiko. Tačiau ir tai dar ne viskas – prasidėjus kaulo audinių irimui, žemėja sąkandis, o tai nulemia ir išvaizdos pokyčius – aplink lūpas atsiranda įdubimai, formuojasi ryškios raukšlės, žmogus atrodo vyresnis, nei yra iš tiesų“, – delsimo laiku atkurti prarastus dantis pasekmes vardina burnos chirurgas.

Kalbant apie tai, kodėl, nepaisant visų gresiančių pasekmių, dažnas vis dar atidėlioja dantų atkūrimą, L. Banys pasakoja, kad pacientai neretai ateina internete prisiskaitę ar iš pažįstamų prisiklausę klaidingos informacijos apie tai, kad implantacija – labai skausminga, sudėtinga ir ilgai trunkanti  procedūra, todėl daugelis jos paprasčiausiai bijo.

Tačiau, pasak specialisto, dažniausiai implantacija sukelia minimalų diskomfortą, ji atliekama gana greitai, vaistų nuo skausmo prireikia vos 1–2 dienas po procedūros, o kartais neprireikia visiškai. Šiuolaikiniai standartinės ir momentinės implantacijos metodai, kurių metu naudojamos pažangiausios technologijos ir aukščiausios kokybės implantai, dažnu atveju gijimo trukmę leidžia sutrumpinti iki 3–4 mėnesių, o laikinas restauracijas uždėti iš karto po implantacijos.

Gabrielė Šulcaitė. Gydytoja odontologė ortopedė / Organizatorių nuotr.

„Svarbiausia ryžtis ateiti į konsultaciją, kurios metu suteiksime visapusišką informaciją apie būsimą procedūrą, atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus, pasiūlysime galimas alternatyvas, pristatysime gydymo prognozę. Aiškumas ir glaudus gydytojo ir paciento tarpusavio ryšys leidžia eliminuoti baimės faktorių ir pasiekti maksimaliai kokybišką rezultatą“, – abejojančius ragina burnos chirurgas.

Implantacijos sėkmė, pasak L. Banio, priklauso nuo keletos faktorių. Tai ir gerai paruošta implantacijos vieta, ir tinkamo implanto bei implantacijos metodo parinkimas. Taip pat labai svarbi implantaciją atliekančio gydytojo patirtis – patyręs specialistas gali sėkmingai išspręsti net sudėtingiausias situacijas, pastebėjęs netikslumus, iš karto koreguoti gydymo planą, greitai reaguoti įvykus komplikacijai, procedūrą atlikti saugiai ir užtikrinti geriausius rezultatus.

„Tačiau, dantų atkūrimas – tai ne tik implanto įsriegimas. Gydymo procesą užbaigia danties protezavimas. Labai svarbus faktorius, lemiantis atkurto danties ilgaamžiškumą – tikslumas protezuojant. Siekiant šio tikslo, didelę reikšmę turi glaudus gydytojo bendradarbiavimas su skaitmenine laboratorija“, – teigia G. Šulcaitė.

Gydytoja odontologė ortopedė pabrėžia, kad šiuolaikinė odontologija neatsiejama nuo skaitmeninių technologijų, tokių kaip kompiuterinė tomografija, intraoralinis skenavimas ir t.t., palengvinančių dantų atkūrimo planavimą, užtikrinančių tikslesnį bei komfortiškesnį gydymą, greitesnį gijimą ir aukščiausios kokybės rezultatą.

Specialistė pasakoja, kad aukštos kokybės 3D tūriniai atvaizdai, gaunami atliekant kompiuterinę tomografiją, padeda ypatingai tiksliai įvertinti kaulo defektus, planuojant kaulo priauginimo procedūras ir teisingas implantų pozicijas. 3D intraoralinis skenavimas taip pat pasitelkiamas ir chirurginių gidų planavime bei gamyboje. Jų dėka implantaciją galima atlikti ypatingai tiksliai, tausojant minkštuosius audinius.

Atvirų durų dienos Kaune / Organizatorių nuotr.

„Naudojant šiuolaikines technologijas sumodeliuotas 3D vaizdas taip pat leidžia parinkti kiekvienam pacientui labiausiai tinkančius implantus ir pagaminti tiksliausias restauracijas. Klinikoje intraoraliniu skeneriu nuskenavus burnos 3D vaizdą, failai siunčiami į laboratoriją, kurioje, naudojant specialias 3D programas, sumodeliuojamas protezas. Protezų gamybai pasitelkiami modernūs prietaisai – frezavimo staklės, 3D printeriai, cirkonio sinterizavimo krosnys, leidžiantys pagaminti itin tikslias, natūraliai atrodančias restauracijas.

Pamatavus jas pacientui, restauracijos nupoliruojamos, esant poreikiui, papildomai dažomos, glazūruojamos. Dažnu atveju protezas pacientui pritvirtinamas iš karto po implantacijos procedūros. Šiuolaikinės technologijos ir glaudus bendradarbiavimas su skaitmenine laboratorija taupo paciento laiką, užtikrina ypatingą protezavimo tikslumą, puikią kokybę, natūralią estetinę išvaizdą ir efektyvų dantų funkcijos atkūrimą“, – skaitmeninių technologijų galimybes atskleidžia Gabrielė Šulcaitė.

Jau DABAR registruokitės į NEMOKAMĄ konsultaciją dėl modernaus dantų atkūrimo implantais! Konsultacijos metu suteiksime išskirtinį dėmesį Jūsų individualiai dantų situacijai įvertinti ir sudarysime išsamų gydymo planą.

Nepraleiskite progos! Vietų skaičius ribotas. Registracija į konsultaciją vyksta spalio 20 – lapkričio 15 dienomis. Registruokitės čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA