Pasienyje apgadintam barjero tvarkymui bus skirta 4,5 mln. eurų - Kas vyksta Kaune

Pasienyje apgadintam barjero tvarkymui bus skirta 4,5 mln. eurų

Asociatyvi / KAM nuotr.

Lietuvos pasienyje su Baltarusija tęsiantis tyčiniams vasarą baigto statyti Fizinio barjero gadinimams, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) įsigis jos taisymui ir tolimesnei eksploatacijai reikiamų medžiagų.

Rugpjūčio pabaigoje pabaigtas statyti barjeras jau reikšmingai prisideda stabdant neteisėtų migrantų srautą į Lietuvą, tačiau jį reguliariai gadina tiek patys migrantai, tiek sieną jiems kirsti padedantys Baltarusijos pareigūnai. Vien šiemet VSAT yra užfiksavę maždaug 380 tokių atvejų. Per 2022 metus buvo sugadinta 950 metrų tvoros segmentų ir maždaug 8,5 kilometrų koncertinos prizmės užtvaro.

Ministrės Pirmininkės vadovaujama Fizinio barjero projekto priežiūros komisija penktadienį pritarė papildomo susitarimo tarp „EPSO-G“ ir VSAT pasirašymui. Susitarime numatyta, jog bendrovė už maždaug 4,5 mln. eurų nupirks ir dar šiemet perduos reikiamų medžiagų, taip pat pasamdys rangovus papildomų techninių saugumo priemonių diegimui, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Medžiagos šiems darbams bus įsigytos iš Fiziniam barjerui įrengti numatyto biudžeto. Fizinio barjero statyboms iki šiol išleista maždaug 142,5 mln. eurų iš 152 mln. eurų jam numatyto biudžeto.

Pagrindiniai Fizinio barjero įrengimo darbai maždaug 550 kilometrų ilgio pasienyje su Baltarusija buvo baigti rugpjūčio pabaigoje. Šiuo metu vykdomi baigiamieji projekto darbai – tvarkomos statybvietės ir jų prieigos, atstatomi keliai, rengiama baigiamoji projekto dokumentacija.

Fizinį barjero įrengimui Ministrų kabinetas pritarė praėjusių metų rugpjūtį, Baltarusijos režimui pradėjus hibridinę ataką prieš Lietuvą ir į šalį ėmus plūsti neteisėtai sieną kertantiems migrantams. Statant Fizinį barjerą buvo įrengti 453 kilometrai naujos tvoros segmentų, atnaujinta 76 kilometrai anksčiau įrengtos tvoros, nutiesta 357 kilometrai koncertinos prizmės. Į bendrą Fizinį barjerą buvo integruota ir maždaug 80 kilometrų koncertinos užtvaro, kurį 2021 metų vasarą ir rudenį įrengė Vidaus reikalų ministerijos sutelktos kariškių ir ugniagesių pajėgos.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai. Daugiau nei 100 kilometrų valstybės siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjeras nebuvo įrengiamas.

Fizinio barjero projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, į komisijos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas bei projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA